У Музеї Михайла Грушевського відкрили виставку старих листівок

789
У Музеї Михайла Грушевського відкрили виставку старих листівок

У п’ятницю, 18 серпня 2017 р.  в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) відбулося відкриття виставки оригіналів листівок початку ХХ ст з колекції Наталії Калініченко.

Виставка старих листівок у Музеї Михайла Грушевського
Виставка старих листівок у Музеї Михайла Грушевського

«Точна дата появи на світ першої листівки донині невідома. Сталося це приблизно 150—200 років назад. Уже з середини ХІХ ст. вітальні листівки стають дуже популярними і їх починають друкувати у великій кількості. З того часу ілюстровані поштові картки міцно увійшли в наше життя та на довгий час стали супутниками людей у будь-яких ситуаціях.

Софія Легін та Наталія Калініченко на відкритті виставки
Софія Легін та Наталія Калініченко на відкритті виставки

В родині Грушевських теж дуже часто користувалися поштовими листівками, адже Михайло Сергійович часто бував у наукових відрядженнях, тож вчений завжди намагався написати на листівці хоча б пару слів рідним. Зрештою, й сімейні подорожі теж завжди супроводжувалися вітальним словами на листівках адресованих родині» – розповіла вчений секретар музею Софія Легін.

На експонованій у музеї виставці можна побачити понад 200 автентичних поштових листівок першої третини ХХ ст.: художніх, вітальних та документальних, із зображеннями видатних постатей, визначних пам’яток, живописних творів, різних країн та міст.

Наталя Калініченко
Наталя Калініченко

«Поштові листівки – це не тільки родинні вітання із святами, а ще й надзвичайно важливий документальний матеріал. Адже дуже часто на них зображено міста та пам’ятки архітектури такими, якими вони були століття тому. Багато з них було зруйновано під час воєн ХХ ст., а завдяки листівкам ми можемо бачити який вони мали вигляд» – поділилася власниця колекції Наталя Калініченко.

Родзинка експозиції – старий альбом, де зібрано велику кількість оригінальних листівок, про які розповіла власниця колекції. Також на виставці можна побачити копії значків та відзнак вояків УГА та УНР.

Виставка експонуватиметься впродовж місяця.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.