У Львові знищили ще одну мозаїку

856
Мозаїчний рельєф на території колишнього заводу
Мозаїчний рельєф на території колишнього заводу "Кінескоп"

Забудовник ТзОВ “Готельний комплекс “Таурус” знищив ще одну мозаїку у Львові, на території колишнього заводу “Кінескоп” (а заразом і вирубав чудові дерева), про це повідомляють Олена Мартинчук та Гертруда Меєр у Фейсбук.

“Ми чекали, що після варварського знищення мозаїки Океан Володимира Патика, контроль за забудовниками стане жорсткішим, а охорона мозаїк стане пріоритетом для Управління охорони історичного середовища Львова і Львівської міської ради.
Дочекалися. Забудовник ТзОВ “Готельний комплекс “Таурус” знищив ще одну мозаїку у Львові, на території колишнього заводу Кінескоп (а заразом і вирубав чудові дерева). 5 червня 2019 року виконавчий комітет Львівської міської ради дав дозвіл на будівництво на території заводу офісних будівель. Мистецтвознавці кажуть, що автор мозаїки – теж Володимир Патик.

Мозаїчний рельєф на території колишнього заводу "Кінескоп"
Мозаїчний рельєф на території колишнього заводу “Кінескоп”

Що відбувається?! Шановні Андрій Садовий, Андрій, Управління охорони історичного середовища, Лілія Онищенко, Юліан Чаплінський, Міністерство культури України, треба зупинити це свавілля і знущання над культурною спадщиною, якої і так вже небагато! Необхідно терміново провести облік всіх мозаїк українських художників і взяти їх на контроль.

Бо такими темпами незалежний український Львів залишить у спадок нащадкам лише сухі фонтани, потворні новобудови і гектари плитки ФЕМ”, – йдеться в повідомленні.

Мозаїчний рельєф на території колишнього заводу "Кінескоп"
Мозаїчний рельєф на території колишнього заводу “Кінескоп”

Нагадаємо, в липні забудовники повністю зруйнували мозаїчний рельєф на фасаді магазину “Океан” у Львові, 1982-2019. Автор: видатний галицький художник, Заслужений художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Народний художник України і почесний громадянин Львова, Володимир Йосипович Патик (1926-2016).

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.