У Львові збудують ще один фонтан

823
Візуалізація фонтану на площі перед Центром Довженка на Сихові
Візуалізація фонтану на площі перед Центром Довженка на Сихові

На площі перед Центром Довженка з’явиться новий унікальний простір – із фонтаном заввишки з триповерховий будинок, амфітеатром та просторими зеленими відпочинковими зонами. Будівництво почнеться вже 2021 року.

Все почалося з того, що Львівська міська рада оголосила всеукраїнський архітектурний конкурс, у якому перемогла група архітекторів зі Львова: Наталя Мисак, Соломія Галайко,  Маркіян Максимюк, Володя Палій, Юрій Максимюк. Вони й взялися за цей проєкт.

“Перша і найголовніша функція нашого проєкту – підкреслити важливість людини у просторі. Оновлений простір стане багатофункціональним, не нагромадженим, а відкритим та проглядним, що, власне, і є особливістю Сихова. Над проєктом працювали не просто архітектори, а архітектори, які живуть на Сихові, неодноразово досліджували його особливості та історію. Відтак добре розуміють його контекст”, – наголосив архітектор “Студія Зміст” Маркіян Максимюк, один зі співавторів проєкту реконструкції площі.

Візуалізація фонтану на площі перед Центром Довженка на Сихові
Візуалізація фонтану на площі перед Центром Довженка на Сихові

Як виглядатиме простір?

  • Він буде багатофункціональним завдяки поєднанню інноваційного фонтану, амфітеатру, зеленої зони, зони інклюзії. Також буде сполучення з іншими культурними точками Сихова;
  • Матиме вигляд амфітеатру, де проводитимуть різні заходи та концерти. Замість бетонного покриття зроблять зелені газони, оскільки архітектори популяризують культуру сидіння на траві, яка довгий час була для нас неприйнятною через стереотип, що ходити газонами не можна. З транзитної, як є нині, площа перетвориться у зону цілорічного відпочинку.
  • Гордістю площі буде інноваційний дрібнодисперсний фонтан, який доповнюватимуть вже звичні для Львова сухі фонтани. Фонтан розпилюватиме воду мікрочастинками під високим тиском, утворюючи хмари туману та вологий мікроклімат площі. За словами авторів проєкту, це новинка не лише для Львова, а й України загалом. Наразі вже розроблена вся технічна документація на його встановлення.
  • Сходи, які зараз ведуть до Центру Довженка, заберуть. Замість них буде безбар’єрний доступ та ландшафтне різноманіття, які зроблять сам центр доступнішим і підкреслять важливість людини у просторі, а не навпаки.

Наталка РАДИКОВА

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.