У Львові “засвітили” фільм “Політ золотої мушки” (відео)

927
У Львові

26 травня в приміщенні “Опера Пасаж”, а саме в “Леополіс Хол” відбувся закритий допрем’єрний показ фільму режисера Івана Кравчишина “Політ золотої мушки”. Сам режисер визначив жанр цієї стрічки як українська наївна кінокомедія. Потрапити на показ можна було тільки за спеціальними запрошеннями.

Закритий допрем'єрний показ фільму режисера Івана Крачишина "Політ золотої мушки". Фото Наталка Криничанка
Закритий допрем’єрний показ фільму режисера Івана Крачишина “Політ золотої мушки”. Фото Наталка Криничанка

Виробником стрічки виступила студія «Трембіта-кіно». Кольорокорекцію було зроблено в Польщі на студії Orka. Частину комп’ютерної графіки зробила студія Synhro з Австрії. Також до виробництва стрічки було залучено  Otwarte Оkenko з Польщі.

https://youtu.be/mN4xeWNlgoA

Бюджет картини склав 16 мільйонів гривень. Половину цієї суми було надано Державним агентством України з питань кіно, решту «ціла низка інвесторів – хто послугами, хто грошима». До слова, студії Orka та Synhro також виступили інвесторами фільму.

Перші покази картини проходять на Західній Україні. «Рішення почати прокат з регіонів не було спонтанним. Ми до нього довго готувалися, – розповів Іван Кравчишин.   По-перше фільм знятона Західній Україні і право першої ночі ми вирішили надати не столичним глядачам і критикам, а тим про кого ми знімали.

І по-друге, я показував дуже багатьом нашим чільникам телеканалів і дистрибуторам кіно – і всі в один голос гудять як мантру: “Наши бабушкі єтого нє пойтмут!”. Нє поймут так нє поймут. Я поїхав на захід, а тут, слава Богу, глядач голодний на український продукт – всім все зрозуміло: регочуть, плачуть, все як по книжці!».

Тим часом кінорежисер завершує домовленість по всеукраїнський прокат із дистрибуторською компанією, назву якої поки не розголошує.

https://youtu.be/jce94dnF_Cw

До перегляду фільму на Західній Україні команді стрічки вдалося залучити широку аудиторію –  «це і двадцятилітні юнаки та юнки і сивочолі дідусі з бабусями».

Довідково: Іван Кравчишин – режисер, сценарист та продюсер. У його творчому доробку три повнометражних художніх фільми. Стрічка Stop Rvolution (2007) брала участь у конкурсних програмах міжнародних кінофестивалів у Карлових Варах, Котбусі,Бергені та інших. Документальний фільм «В пошуках ковчега» (2010) здобув головний приз «Золотий кедр» на Міжнародному кінофестивалі в Бейруті. До цього Іван Кравчишин зняв близько 70 документальних телевізійних фільмів на соціальну тематику в рамках програми «Закрита зона», один з яких під назвою «Дуся» брав участь у конкурсній програмі Prix Europa (Берлін, 2004). Також Іван Кравчишин  – лауреат премії «Телетріумф» 2004 року як найкращий режисер.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.