У Львові вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів

185
Вшанування пам'ять жертв нацистських концтаборів на місці колишнього табору для військовополонених «Шталаг-328»
Вшанування пам'ять жертв нацистських концтаборів на місці колишнього табору для військовополонених «Шталаг-328»

Вчора, 11 квітня 2021 року,   біля хреста на місці колишнього табору для військовополонених «Шталаг-328» вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів.

Про це у Фейсбуці повідомила Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

“Міжнародний день визволення в’язнів нацистських таборів 11 квітня – це нагадування про історію великих страждань мільйонів людей. Адже за роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів осіб. Серед них і українці, чиє життя обірвалось за колючим дротом пекельних «Шталагів».

Для утримання полонених у Львові в 1941 році німці виділили 30 гектарів землі в самому центрі міста, на Цитаделі. Усю територію табору, а також чотири вежі обнесли колючим дротом і щоденно привозили сюди нових ув’язнених.

За свідченнями очевидців полонених гнали колонами, або завозили на Цитадель вантажівками. З голоду люди з’їли всю траву на території табору, обгризли старі акації. Полонених у таборі було стільки, що спали навприсядки.

У 1941-44 роках тут загинуло понад 140 тисяч осіб різних національностей.

Війна породжує жорстокість і ненависть, а жертвами і заручниками зла стають невинні. Факти з історії є важливим уроком для майбутнього. Так важливо ніколи більше не повторювати страшних злочинів проти людства”, – йдеться в повідомленні.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.