У Львові відкриють виставку до 180-річчя Корнила Устияновича

454
У Львові відкриють виставку до 180-річччя Кирила Устияновича

В п’ятницю, 13 грудня 2019 року, о 16.00 в Національному музеї у Львові імені  Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині”, присвяченої 180-річчю від дня народження художника.

Національно-культурне відродження на західноукраїнських землях у ХІХ столітті зродило плеяду суспільно-політичних та громадсько-культурних діячів, представників української інтелігенції, яка, перебравши місію від греко-католицького духовенства, з 1860-х років стала у проводі українського народного руху.

З добою українського культурного відродження у період 60-90-х років ХІХ століття повʼязана діяльність основоположника новітньої школи національного мистецтва у Галичині Корнила Устияновича.

Корнило Устиянович
Корнило Устиянович

Виставка покликана глибше познайомити нас з багатогранною діяльністю Корнила Устияновича як художника, що працював у різних видах і жанрах образотворчого мистецтва, з його новаторськими пошуками й починаннями у національному мистецтві. В межах виставкового проєкту вперше буде ширше представлене церковне малярство – одна з важливих сторінок творчої діяльності К. Устияновича

На виставці представлено понад 70 малярських й графічних творів художника зі збірок Національного музею у Львові імені А. Шептицького, Музею мистецтв Прикарпаття, Івано-Франківського краєзнавчого музею, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, Денисівського краєзнавчого музею, львівського храму Преображення Господнього та церкви Святого Архистратига Михаїла с. Саджава Богородчанського району Івано-Франківської області, а також полотно «Бойко на тлі гір», яке належить до приватної збірки. Художні твори Корнила Устияновича доповнюють співзвучні до них за тематикою й творчими пошуками картини сучасників – «Портрет Тараса Шевченка» (1853) Броніслава Залєського (1820 – 1880), «Портрет дружини в гуцульському вбранні» (1884) й «Гуцул з Липовиці» (1884) Теофіла Копистинського (1844-1916) з колекції Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника й «Богородиця з Дитям» (1892) Юліана Панькевича (1863 – 1933).

Експозицію виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині” можна буде оглянути в Національному музеї у Львові імені  Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 23 січня 2020 року.

Христина ГОРИНЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.