У Львові відкриють Благодійний фонд імені Тараса Карпи

589

Плекаймо пам’ять про героя добрими справами — такими словами можна охарактеризувати діяльність Благодійного фонду ім. Тараса Карпи. Кажуть, людина живе доти, доки про неї пам’ятають. І важливо, щоб це був спомин не раз на рік для годиться, а спомин-справа, що здатна помножувати те добре, чим жила людина, за що вболівала.

Тарас Карпакапітан 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго Збройних Сил України, загинув 30 липня 2014 року під час ворожого нападу біля міста Сніжного на Донеччині. Нині на його честь названо вулиці у Кропивницькому, де жив, та в Раві-Руській, де минали дитинство та юність. На будівлі школи № 1, де навчався Тарас Карпа, встановили на його честь пам’ятну таблицю. А 11 лютого відбудеться відкриття та представлення Благодійного фонду імені Тараса Карпи. Здійснив мрію сестри Тараса Богданни Карпи (випускниця Львівської політехніки), Олександр Гальчинський — військовий психотерапевт, який народився у Львові, зараз живе у Ізраїлі.

— Знайомство з Олександром було несподіваним, я це називаю „випадковості — не випадкові“. Я натрапила на оголошення у фейсбуці, де шукали людину, яка б набрала текст посібника з психотерапії українською мовою. Мене зацікавила книга, а згодом, коли Олександр приїхав до Львова, зрозуміла, що й він — неординарний доброчинець. Уже після другої зустрічі він поцікавився, яка в мене мрія. Я розповіла про свого брата Тараса, який героїчно загинув, захищаючи нашу незалежність, і поділилася ідеєю — зняти документальний фільм про нього. Для мене важливо, щоб про Тараса більше дізнався його син, якому у квітні виповниться 5 років. Його тато — герой. Ми розповідаємо про це, але фільм — пам’ять для багатьох. Олександр запропонував зі своєю родиною фінансову підтримку до створення фільму. Це вразило, бо малознайома людина хоче раптом допомогти втілити мою мрію, — зазначила керівниця Благочинного фонду ім. Тараса Карпи Богданна Карпа.

Олександр Гальчинський теж перебуває на службі в армії. Тож для нього тема війни дуже близька. Він вболіває за долю нашої держави. Олександр також надає психологічну підтримку воїнам, часто організовує онлайн-консультації і для наших солдатів.

Герой АТО Тарас Карпа

Богданна розповіла, що для неї Тарас був авторитетом і справжнім другом. Він любив свою справу. Змалку знав, що хоче бути військовим. Після 8 класу пішов учитися до Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут, потім — у Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Після завершення навчання його скерували служити до Кропивницького у складі 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго Збройних Сил України.

— Зараз спілкуюся з хлопцями, які служили з Тарасом, які були на завданні з ним, з тими, хто був поруч у час його загибелі. Мені цікаво, який мій брат був військовий. Кажуть, — дуже сильний командир, завжди радив, підтримував. Вони його дуже люблять. Мені це надзвичайно приємно, — додала дівчина.

Через непередбачені обставини зйомки фільму довелося відкласти на певний час. Та на цьому не зупинилися.

— Коли Олександр написав, що заснував Благодійний фонд ім. Тараса Карпи, я переживала особливі емоції. Бо ця мрія мені здавалася нездійсненною і я навіть не наважувалася говорити про неї. Це неймовірно! — каже дівчина.

Мета фонду — психологічна підтримка дітей-сиріт з дитячих будинків, інтернатів, а також для дітей, батьки яких загинули під час війни. Фонд уже понад місяць працює у Львівській середній школі-інтернаті № 2. Штаб психотерапевтів займається з групами дітей від 5 до 7 осіб.

— Ми хочемо, щоб ці діти зрозуміли, що важливі, що мають право вибору, що їхня думка щось важить. Нині ці зустрічі відбуваються раз на тиждень по півтори години. Наразі так дозволяє наш бюджет. У планах також працювати зі сім’ями загиблих героїв АТО. І, звичайно, якщо буде можливість, розширювати діяльність, — додала моя співрозмовниця.

11 лютого о 19 год. (пл. А. Міцкевича, 5/4) у межах офіційного представлення Фонду буде нагода дізнатися про досвід Центру психологічної підтримки „Гайда вгору“, які працюють з дітьми у ліцеї „Просвіта“ Львівської міської ради. Для присутніх психотерапевти та священик — голова Центру студентського капеланства ЛА УГКЦ отець Юрій Остапюк організують короткі цікаві лекції про потреби статусних дітей.

Уже нині в межах діяльності Фонду відбулися чотири психологічні тренінгові заняття програми „Гайда вгору — до кращого себе“, що має на меті сформувати практичні навички, якими можуть користуватися підлітки зараз, та в дорослому житті.

Також організація „Вірні традиції“, яка створює комікси „Кіборги“, презентує нове видання коміксу, де є історія про Тараса Карпу.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.