У Львові відкрили пам’ятник о.Михайлу Вербицькому

2754

27 грудня 2015 року у Львові відбулося освячення та відкриття пам’ятника о. Михайлу Вербицькому – авторові музики державного гімну України.

Священик УГКЦ Михайло Вербицький
Священик УГКЦ Михайло Вербицький

Пам’ятник встановили на розі вулиць М. Вербицького, С. Бандери та Ген. Чупринки. На місці, яке було затверджене на засіданні виконкому Львівської міської ради ще 25 січня 2013 року.

Пам'ятник о.Михайлу Вербицькому, 27 грудня 2015 року
Пам’ятник о.Михайлу Вербицькому, 27 грудня 2015 року

Замовником на проектування, виготовлення та встановлення пам’ятника є Львівське суспільно-культурне товариство “Надсяння”. Кошти на виготовлення збирали за участі громади та церкви.

Для координації всіх дій, пов’язаних зі спорудженням пам’ятника було створено громадський комітет, співголовами якого є відомі громадські діячі Ігор Калинець і Тетяна Крушельницька.

У 2014 році відбувся Всеукраїнський відритий конкурс на кращу концептуальну ідею пам’ятника, на який подали 21 конкурсний проект. Перемогу отримала робота скульпторів братів Володимира та Андрія Сухорських.

Ігор Калинець на відкритті пам'ятника о.Михайлу Вербицькому у Львові, 27 грудня 2015 року
Ігор Калинець на відкритті пам’ятника о.Михайлу Вербицькому у Львові, 27 грудня 2015 року

Пам’ятник має висоту 2,9 метри. Композиція складається з бронзової скульптури постаті о. Михайла Вербицького та гранітної стели, на якій вирізьблені ноти мелодії українського гімну.

Участь у відкритті взяли кілька сотень мешканців та гостей міста, серед них представники церкви, обласної та міської влади, громадські діячі. Закінчився захід урочистим покладанням квітів.

Ористарх БАНДРУК

1 коментар

  1. Чому Вербицький у рясі, коли на фото у костюмі, і пам’ятник громадському діячеві, а не священнику.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.