У Львові відкрилася виставка живопису Михайла Демцю

0
1304
У Львові відкрилася виставка живопису Михайла Демцю

Вчора, 9 серпня 2016 року, в галереї сучасного мистецтва  «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) відкрилася виставка живопису одного з найвідоміших українських митців Михайла Демцю.

Окрім традиційних для Михайла портретів та пейзажів з рідним митцеві гуцульським колоритом на виставці можна побачити багато морських краєвидів, серед яких і несподівані похмурі настроєві пейзажі. Нову, подібну до пуантилізму живописну манеру, що вже полюбилась шанувальникам творчості Демцю. А також геніально талановито виконані, великоформатні акварелі, які дуже високо цінує сам автор.

Художник Михайло Демцю
Художник Михайло Демцю

“Це вже друга персональна виставка п. Михайла в галереї «Зелена канапа», перша відбулася ще 2010 року. Головною тематикою цієї виставки можна назвати морські пейзажі, прекрасні морські міста Франції і Іспанії. І ми всі, перебуваючи в прекрасному місті Львові, можемо поринути в експресивні зображення, побувати в тих місцях, побачити заходи сонця на пляжах.

Хочу відзначити, що виставка пане Михайла, вже вдруге, говорить, що він дійсно народний художник, і не за званням чи статусом, а дійсно є ним. Оскільки, маса листів, смс, дзвінків з питаннями: коли відбудеться відкриття, скільки триватиме виставка і що на ній буде представлено. Тобто, проявляють інтерес люди, які не є з мистецького середовища. І можна тільки по доброму позаздрити  такій популярності і привітати.”, – сказала власниця галереї Олеся Домарадзька відкриваючи виставку.

В одному з своїх багато чисельних інтерв’ю справжній Народний за своєю популярністю і офіційним званням художник Михайло Демцю розповів про те, чому працює над одними й тими самими темами в живописі багато років поспіль. Михайло Демцю порівняв себе з оперним співаком. Нікому не приходить в голову запропонувати скажімо Паваротті заспівати реп, або рок музику, ніхто не вимагає від нього експериментів, то чому ж вимагати від художника Михайла Демцю, який досяг найвищої майстерності в жанрі експресивного живопису, пробувати себе у іншому стилі, або тематиці.

Виставку живопису Михайла Демцю можна оглянути в галереї сучасного мистецтва  «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) до 28 серпня.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.