У Львові відкрилась виставка “Графіка Євгена Понагайби”

438
Експозиція виставки
Експозиція виставки "Графіка Євгена Понагайби"

В четвер, 3 жовтня 2019 року, у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7) відбулося відкриття персональної виставки волинського художника  “Графіка Євгена Понагайби”.

На виставці представлено 47 творів графіки у техніці штрихового рисунка тушшю, пером та аквареллю.

Експозиція виставки "Графіка Євгена Понагайби"
Експозиція виставки “Графіка Євгена Понагайби”

“Хочу звернути увагу на те,що це перша персональна виставка художника у Львові. Сам він уродженець Луцька, закінчив Київське художньо-промислове училище, яке зараз є Київською академією декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. Працює він в таких техніках оригінальної графіки, в яких працюють досить мало сучасних художників. Рисунки Євгена Понагайби нагадують офорти, так детально вони опрацьовані. Манера в якій він працює є більш реалістичним, класичним малюнком, але за характером його речі є більш сюрреалістичними, з міфологізованим сприйняттям дійсності. Наповнені романтичним настроєм”, – сказала завідувачка Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької Люба Кость.

Експозиція виставки "Графіка Євгена Понагайби"
Експозиція виставки “Графіка Євгена Понагайби”

Євген Понагайба талановитий рисувальник, що вільно послуговується усіма графічними засобами, відчуваючи найтонші нюанси примхливої лінії та плями. Значне місце на експозиції належить книжковій графіці, а саме ілюстраціям до творів сучасних поетів та письменників.

Євген Понагайба
Євген Понагайба

“Мене випадково попросили оформити одну книжечку і з радістю та натхненням накинувся на цю роботу, бо коли тобі дають цікаву роботу –  то завжди цікаво. Отак я пірнув в стезю оформлення книжок і перейнявся цією діяльністю художньої школи. Почав потрохи оформлювати книжки, потім з’явилися замовлення на оформлення. Згодом почав виставлятися, був учасником всеукраїнських виставок за цим жанром. Та й сама робота мене захопила. Бо передати на аркуші літературу, особливо алегорії, дуже важко. Треба настільки перейнятися тією діяльністю і цим твором, щоб створити на папері ілюстрації. А ще треба, щоб роботи були в унісон книжки. Щоб ілюстрації не були кращими чи гіршими за текст. Потрібно створити щось індивідуальне, ні на що не схоже і щоб було б цікавим”, – розповів Євген Понагайба.

Експозиція виставки "Графіка Євгена Понагайби"
Експозиція виставки “Графіка Євгена Понагайби”

Експозицію виставки можна буде оглянути у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7) до 30 жовтня 2019 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.