У Львові відкриється унікальна виставка повстанських раритетів

334
Підвали тюрми на Лонцького. Фото Андрій Роюк
Підвали тюрми на Лонцького. Фото Андрій Роюк

Вперше повстанські раритети, що переховувалися в родинних архівах, були знайдені під час польових експедицій чи випадково, понад півстоліття зберігалися як «речові докази» в архівах спецслужб, стають доступними. Вони будуть представлені в музейній експозиції, яку відкриють вже сьогодні, 19 жовтня  2017 року,о 16.00 у Львові в Національному музеї-меморіалі “Тюрма на Лонцького” (вул. С. Бандери, 1) з нагоди 75-річчя створення Української повстанської армії.

Про діяльність УПА, що боронила українців від німецької та радянської окупації, на виставці «Повстанські раритети» розповідатимуть унікальні артефакти із колекції музею «Тюрма на Лонцького», Центру досліджень визвольного руху та архіву УСБУ у Львівській області.

Промовистими експонатами виставки стануть особисті речі повстанців, вико

Тюрма на Лонцького / http://territoryterror.org.ua/image.php?photogalleryitemid=268
Тюрма на Лонцького

пні «архіви з бідонів», мапи та нотатники, фотонегативи та світлини, картотеки підпільників, грипси та штафети таємної пошти, печатки та штампи, засоби діловодства та тиражування пропагандивних матеріалів, а також одяг і предмети із ув’язнення.

У відкритті виставки візьмуть участь генеральний директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, начальник Управління Служби безпеки України у Львівській області Олександр Ткачук та дослідник повстанського руху, історик Микола Посівнич.

Експозицію виставки можна оглянути в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1) з 19 жовтня без вихідних.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.