У Львові відкриють виставку Тараса Самотоса «Весняні сугестії»

434
У Львові відкриють виставку Тараса Самотоса «Весняні сугестії»

17 травня 2024 о 16.00 у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького) відбудеться відкриття виставки Тараса Самотоса (1964–2020) «Весняні сугестії», присвяченої 60-річчю від дня народження митця. Це ретроспективна виставка, яка репрезентує його творчість упродовж 1992–2020 років.

На експозиції представлено живопис Тараса Самотоса у різних жанрах: ню, архітектурні мотиви, портрети, історичні та квіткові композиції. Показано тільки частину творчого доробку, й це, здебільшого, картини, які зберігалися у його майстерні, а також твори із приватних львівських збірок.

Тарас Самотос був надзвичайно талановитим митцем, який осмислював проблеми буття. Він шукав і знайшов свою дорогу та свою образотворчу версію зображення навколишнього світу. Тарас Самотос завжди прагнув пізнати істину у речах, на перший погляд, простих, звичайних та формував свій мистецький світогляд на класичній спадщині. Експериментував із формою та колоритом, створюючи динамічні композиції, позначені його власним творчим почерком («Весняні сугестії-І», «Весняні сугестії-ІІ»).

На виставці представлено полотна на історичну тематику: «Гонта» (2009) та «Гонта змучений» / «Засмучений полковник» (2012). У них відтворено постаті українського козацтва, сповнені духовної величі та мужності. Інтимністю та шляхетністю вирізняються жіночі образи у його картинах. На експозиції також можна буде ознайомитися із світлинами та відеоматеріалами про Тараса Самотоса, які підготувала сестра художника – Наталка Самотос-Баєрлє.

Експозиція виставки «Весняні сугестії» заохочує нас оглянути глибоко осмислені та високомистецькі твори Тараса Самотоса, спонукає пізнати його мистецький світогляд та розуміння мети і завдань мистецтва.

Кураторська екскурсія експозицією виставки «Весняні сугестії»: розмова про один твір Тараса Самотоса (із залученням відеоматеріалів із архіву художника)» відбудеться 19 травня о 15.00. Екскурсію проводитиме Наталка Самотос-Баєрлє.

Івона ЛОБАН
куратор

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.