У Львові відкриють виставку до 20-річчя пастирського візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II

265
Світлина з експозиції виставки "Вітаю тебе, Україно"
Світлина з експозиції виставки "Вітаю тебе, Україно"

24 червня о 12 годині 30 хвилин, до 20-річчя пастирського візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II, у Львівському музеї історії релігії (вул. Музейна, 1) відбудеться презентація банерної виставки «Вітаю тебе, Україно». Її розмістять на площі перед музеєм.

Автор виставки – Руслана Бубряк, завідувачка виставкового відділу.

Організатори ставили перед собою мету пригадати львів’янам і розповісти гостям міста про ці хвилини, які переживав Львів, коли на нашій українській землі перебував Святий Іван Павло II. Створюючи виставку вони використали світлини зі збірки Львівського музею історії релігії, авторами яких є фотограф Папи Артуро Марі, львівський фотохудожник Василь Пилип’юк і фотограф-любитель Богдан Салагай. Знимки супроводжують уривки проповідей і промов Івана Павла II, які він виголосив під час свого візиту в Україну.

Іван Павло II на зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков в Національній філармонії України
Іван Павло II на зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков в Національній філармонії України

До огляду представлять світлини Святійшого Отця зроблені у Львівському аеропорту, в папомобілі, у Катедральному соборі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії з кардиналом Мар’яном Яворським, на іподромі під час Божественної Літургії у латинському і візантійському обрядах, в Архікатедральному соборі Святого Юра, на зустрічі з молоддю, та інші.

Окремий банер присвячений оцінці візиту Івана Павла II відомими особистостями. Серед них – Верховний Архієпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав Шевчук, українська письменниця Ліна Костенко, Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, американський історик Джеймс Мейс. Цікавим є колаж газет, випуск яких був присвячений підготовці візиту і самому візитові в Україну Папи Римського.

Експозицію виставки можна оглянути до 20 серпня 20021 року.

Олена МАЛЮГА
науковий співробітник ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.