У Львові відкрилася виставка Бориса Рудого “Це моя дорога” (відео)

755
У Львові відкрилася виставка Бориса Рудого “Це моя дорога”

Вчора, 23 жовтня 2018 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбулося відкриття виставки  скульптора Бориса Рудого “Це моя дорога”.

Експозиція виставки скульптора Бориса Рудого “Це моя дорога”
Експозиція виставки скульптора Бориса Рудого “Це моя дорога”

“Представлена виставка, є виставкою пам’яті відомого українського скульптора Бориса Рудого, якого уже понад рік не має серед нас. Вона покликана дати привід до спогаду, до повернення цього імені і до знайомства із постаттю художника львів’янами.  Митець працював у царинах монументальної і станкової пластики, дерев’яній різьбі. У своїх композиціях ніколи н повторювався, завжди шукав оригінальні ходи, оригінальні вислови задля збагачення метафори пластичного формовиразу.

Вчений секретар Національного музею у Львові Ангеліна Забитівська
Вчений секретар Національного музею у Львові Ангеліна Забитівська

У складі творчого гурту «Хоругва», заснованого наприкінці 1980-х, митець експонував власні твори на виставках у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Києві, Дніпрі, Москві, але за життя, на жаль не мав персональної виставки та не експонувався у Львові. Сподіваємося, що творча ретроспектива, представлена у доволі камерному форматі найбільш показових робіт художника, а це два десятки робіт, які репрезентують три десятиліття його творчого шляху, подарує нам відкриття цього імені”, – сказала  вчений секретар Національного музею у Львові Ангеліна Забитівська відкриваючи виставку.

Борис Рудий відійшов у вічність 6 червня 2017 року.  І виставка “Це моя дорога”  стала своєрідним підсумком, мовчазним реквіємом, зайвою причиною зібратися всім друзям та шанувальникам митця разом.

Орест Добрянський
Орест Добрянський

“Борис Рудий був цікавим митцем, скульптором, мав живописні роботи з оригінальною колористикою. Це була людина, яку ми шукаємо і на яку завжди чекаємо в житті: світлий, життєрадісний, з дуже делікатним, дотепним гумором.  Настільки відкритий до інших, що кожна зустріч з ним була святом і залишалася дуже глибоким слідом в нашій емоційній свідомості. Був вразливий до несправедливості і завжди готовий, з правдивим альтруїзмом, на допомогу.  Було дуже приємно, в кожному його кроці, в його поведінці бачити внутрішню свободу. І це була свобода добра, радості, любові та доброзичливості. Він не шукав і уникав в житті зайвого та непотрібного, образу «великих». І мені приємно, що Львів також пошанує нашого друга”, – ділився спогадами Орест Добрянський.

Серед гостей відкриття виставки була й вдова Бориса Рудого Ірина. Відчувалося що біль втрати ще дуже сильний в її душі, але вона знайшла в собі  сили подякувати гостям виставки, подякувати всім друзям та знайомим митця від імені чоловіка.

Ірина Руда
Ірина Руда

“Найперше я хочу подякувати друзям, які оточували мого чоловіка, які надихали його, давали йому силу працювати і жити. І дуже дякую, що є така можливість показати Львову творчість Бориса. Він би дуже пишався цією виставкою” , – подякувала Ірина Руда.

Виставку скульптора Бориса Рудого “Це моя дорога” модна оглянути в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) до 11 листопада 2018 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.