У Львові відбулися унікальні концерти із пісень на вірші Сергія Жадана

795
На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана
На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана

Два аншлаги у Львівській національній опері зібрав Сергій Жадан – найвідоміший український поет, номінант на Нобелівську премію з літератури, також широко відомий як співак і лідер декількох музичних гуртів. Разом із друзями-музикантами популярний автор презентував у Львові на загал нову книгу «Птах: вірші, що стали піснями». Це артбук, що вийшов у видавництві «Ковчег «Україна». Усі зібрані кошти із двох концертів будуть скеровані на підтримку ЗСУ.

Як каже Сергій Жадан, ці концерти – унікальні, бо навряд чи коли-небудь повторяться у такому складі. Львівського «Птаха» на сцені творили здебільшого саме  львівські музиканті – ті, що виконують пісні на вірші Жадана. Спеціально на цю подію з Німеччини приїхала Мар’яна Садовська – міжнародно визнана співачка у стилі worldmusic, яку називають українською Бйорк. Відбулися дуетні виступи Сергія Жадана зі співачками Христиною Соловій, Соломією Чубай та Уляною Горбачевською – етноспівачкою, дослідницею української традиційної пісні. Зміг доєднатися до музично-поетичного вечора і відомий джазовий музикант Марк Токар, який зараз захищає Україну на фронті.

На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана
На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана

Справжньою сенсацією концерту «Птах: вірші, що стали піснями» стало повернення на сцену легендарного гурту «Мертвий півень» – вперше після багаторічної перерви. Нарешті, розкрито ім’я нового вокаліста «Півнів» – ним буде Юрій Рокецький. На концертах у Львівській опері разом із Юрком співала Христина Соловій.
Не обійшлося без «бойових друзів» поета – гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма» із Олегом Кадановим. А спеціальним гостем концерту стали вже навіть не легендарні, а міфічні «Брати Гадюкіни». Заспівати разом із «Гадами» було давньою мрією Жадана – «Файне місто Тернопіль» і «Наркомани на городі» з музикантами співав увесь зал. Ведучим вечора був Олександр Сердюк.
Фото: Руслан Литвин.

Співзасновниця культурної платформи «Ковчег Україна» Ярина Винницька, яка є куратором артбуку «Птах» і організатором однойменного концерту, повідомила, що наступна зупинка «Птаха» – Київ. 23 серпня, у день народження Сергія Жадана, у Палаці «Україна» відбудеться ще один унікальний концерт-презентація артбуку «Птах» – у значно розширенішому складі учасників. Зокрема, до київського проекту мають долучитися Святослав Вакарчук, гурти «ДахаБраха», Dakh Daughters, «Бумбокс», Kozak System та інші.

На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана
На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана

Про артбук «Птах: вірші, що стали піснями». Книга зі спецефектами – висічка, рисовий папір, копірка, дзеркальна фольга. Усі музичні композиції можна буде прослухати за QR-кодами. Але звучить і сама книга – декілька шарів рисового паперу нагадуватимуть шарудіння снігу у пісні «Сніг»; у пісні «Середні віки» через копірку можна буде залишити «стигми» людських гріхів на дерев’яній скульптурі Христа; у пісні «Вона» відірвати перфорований папір у ритмі групи Kozak System, аби побачити цитату з пісні; а потім у тиші прочитати пальцями шрифтом Брайля назву пісні «Торкатись». А ще у дзеркальні фользі, що проходить наскрізним декоративним елементом через усю книгу, кожен зможе розгледіти себе – як і у геніальних віршах Сергія Жадана…
Замовити книгу – http://surl.li/gnvwd

На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана
На концерті із пісень на вірші Сергія Жадана

Сергій Жадан про артбук «Птах: вірші, що стали піснями»: «Ця книга показує можливості українського книговидання. Книжки треба видавати дорого. Адже дешево видана книжка – це неповага читача і до духів літератури. Книжки мають видаватися красиво і тішити око й руки тих, хто їх читає. Збірка, звісно, не є повною, адже моїх віршів, які співаються, набагато більше, і нові пісні далі з’являються. Тут навіть не йдеться про якийсь The best – у збірку увійшло те, що особисто для мене дуже дороге. І я радий, що ви зможете цю книгу не тільки слухати, але й гортати, розглядати фантастичні ілюстрації і мати її, як певний артефакт. Бо все, що видає «Ковчег» – це завжди трішки більше, аніж просто паперове видання того чи іншого тексту. Крім того, цей артбук має дві мети: естетичну та благодійну. Всі кошти від його продажу підуть на підтримку ЗСУ, ними ми зможемо закривати запити, які безперервно надходять».

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.