У Львові відбудеться фестиваль “Музика в старому Львові” (повна програма)

448
У Львові відбудеться фестиваль "Музика в старому Львові"

Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане VIII Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 14-29 серпня.

Основною концепцією цьогорічного, вже восьмого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія, директором – Сергій Бурко.

Цьогоріч на гостей очікують десять унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста!

Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторних виконаннях відомих колективів і солістів.

Класика в саду
14 серпня / 19.00

Митрополичі сади (Сад собору Святого Юра)

Святкове відкриття VIII. Міжнародного фестивалю “Музика в старому Львові” відбудеться 14 серпня, де серед квітучого саду будуть лунати шедеври класики про кохання!

“Шедеври класики про кохання” – це світові шедеври класичної музики про кохання (Моцарта, П’яццолли, Вівальді, Брамса, Шуберта, Штрауса, романтичні серенади, музика вічно закоханих The Beatles та саундтреки з улюблених фільмів про кохання.

Прозвучать вони у виконанні улюбленого камерного оркестру “Віртуози Львова”, який виступить під батутою Тараса Вергуна.

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/classics-in-the-garden/

Віола да гамба
15 серпня / 19.00

Львівський музей історії релігії

Унікальною, без сумніву, буде друга фестивальна подія, де ми матимемо можливість почути старовинний інструмент-попередницю сучасної віолончелі – віолу да гамба.

Віола да гамба була дуже популярною в XVII столітті, для неї писали найвідоміші композитори того часу. Сьогодні інтерес до цього струнного інструменту спалахнув з новою силою.

Почуємо віолу да гамба з властивим їй м’яким делікатним звучанням, неповторним оксамитовим тембром у виконанні польського виконавця Рафала Горчинського.

Музикант чудово володіє цим інструментом та віолончеллю, а також старовинним й сучасним контрабасом. У своїй кар’єрі виступав на сценах Краківської філармонії, Національного театру у Варшаві, Гожувської філармонії, NOSPR у Катовіце, Нюрнберзької філармонії, а також брав участь у численних концертах та фестивалях давньої музики, включаючи Дні Баха в Кракові, Фестиваль Баха у Глівіце (Німеччина), Actus Humanus у Гданську, Міжнародний фестиваль Аді Сарі в Новому Сончі або фестиваль Яна Кіпури у Криниці Здруй.

Тепер виконавця зможуть почути гості фестивалю!

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/viola-da-gamba/

Органний речиталь
20 серпня / 19.00

Львівський музей історії релігії

Органну музику композиторів різних епох представить польський органіст Анджей Бялко – професор музичного мистецтва, викладач класу органу Музичної академії в Кракові як професор і Музичної школи ім. Владислава Желенського у Кракові.

На його рахунку понад 30 компакт-дисків, а репертуар музиканта охоплює всі стилі і жанри, серед яких органні твори Букстехуде, Брюнса, Брамса, Мендельсона, Франка, Ліста. Його записи збагатили стрічки програми Польського радіо.

Музикант виступить у Львові вперше!

Детальна інформація про подію:  https://philharmonia.lviv.ua/event/organ-recital/

Віртуозний Феєрверк
21 серпня / 17.00

Палац Потоцьких

Без сумніву, справжній фурор серед публіки викличе на віртуозний вечір скрипкової музики знаної української скрипальки Богдани Півненко та її талановитих учнів – Корнія Шелдунова, Сандри Василькової, Діани Коваль! Музиканти проведуть нас яскравими стежками творчості Паганіні, Сарасате, Ліста та Чайковського.

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/virtuoso-fireworks/

Музика епохи Бароко
22 серпня / 15.00

Львівський музей історії релігії

Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми “Музика епохи Бароко”, що прозвучить у виконанні Андрія Кушніра (скрипка), Олесі Масник (скрипка) та Анни Іванюшенко (клавесин),  занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та  витончених музичних вечорів.

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/baroque-music/

Український Сакрум
23 серпня / 15.00

Музей скульптури Йогана Георга Пінзеля

Подія за участі чоловічого вокального ансамблю «Kalophonia» занурить слухача у світ унікальних за красою і сердечним одкровенням українських духовних напівів і стане історичним екскурсом в історію українського духовного співу від XVI до XXI століття.

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/baroque-music/

Присвята 30-річчю Незалежності України
24 серпня / 19.00

Архикатедральний собор Святого Юра

Оркестр “Віртуози Львова”, квартет бандуристок “Львів’янки” та дует “Бандурна розмова” запрошують відзначити 30-річчя Незалежності України у духовному серці Львова – у Соборі святого Юра! В унікальному поєднанні – витончені тембри струнного оркестру та автентичність й багатогранність бандури – у цей святковий день звучатиме українська музика різних епох!

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/independence-of-ukraine/

Антологія української духовної музики
28 серпня / 17.00

Музей скульптури Йогана Георга Пінзеля

Найяскравішими зупинками української духовної музики М. Березовського, Д. Бортнянського, А. Веделя, О. Архангельського, М. Лисенка, М. Скорика, М. Волинського проведе нас знаний львівський колектив – Галицький академічний камерний хор, який виступить під орудою керівника Василя Яциняка.

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/anthology-of-ukrainian-sacred-music/

Бандура у Храмі
29 серпня / 15.00

Львівський музей історії релігії

У фестивальній події бандура буде трактована не лише як традиційний український інструмент, а й також як альтернатива до клавесина, гітари та навіть цимбалів. Від Антоніо Вівальді до сакральної музики українських композиторів – квартет бандур створить незабутні спогади та найтепліші музичні враження.

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/bandura-in-the-temple/

Класика на Закриття
29 серпня / 18.00

Концертний зал Людкевича Львівської  національної філармонії ім. М. Скорика

Фінальний концерт Фестивалю відбудеться за участі гостей із Рівного. Академічний камерний оркестр Рівненської філармонії є одним із найстаріших колективів. Репертуар Рівненського камерного оркестру охоплює три з половиною століття музичної історії і по суті є антологією камерної оркестрової музики: від творів Й. С. Баха та композиторів його епохи до найновіших творів, написаних сучасними композиторами спеціально для оркестру.

На сцені Концертного залу Людкевича оркестр виступить під батутою свого керівника Юрія Скрипника.

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/classics-at-the-closing-of-the-festival/

Наталя МЕНДЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.