У Львові презентували проект “Українські герої”

526
Презентація проекту "Українські герої"

В неділю, 26 серпня 2018 року, на садибі Львівського дому Грушевських (вул. Івана Франка, 154) відбувся святковий концерт відомої співачки Софії Федини для воїнів АТО та презентація перших 16 поштівок з серії «Українські герої», яку створили до 27-ї річниці Незалежності України.

Презентація проекту "Українські герої"
Презентація проекту “Українські герої”

 

“День Незалежності — це найбільше свято нашого народу, нашої країни. Наша любов до рідної землі, рідного краю складає той огром, який творить нас як народ. Адже кожен з нас є часточкою того народу  і наше ставлення до нашої держави, до нашого народу, відчуття, що ми єдині і соборні  – творить нашу силу і націю.

Директор меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, заслужений працівник культури Марія Карпівна Магунь. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
Директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, заслужений працівник культури України Марія Магунь. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

Сьогодні ми презентуємо дуже серйозний проект, що носить назву “Українські герої”, ті герої, котрі стоять на передовій. Я неймовірно вдячна всім тим, хто причетний до творення цього проекту,  що знайшлися небайдужі і серед військового складу, і серед громадських та наукових інституцій, котрі долучилися до цієї потрібної справи” –  зазначила заслужений працівник культури України Марія Магунь презентуючи проект.

Презентація проекту "Українські герої"
Презентація проекту “Українські герої”

Проект «Українські герої» став результатом співпраці волонтерської ініціативи “Львівський лицар” та львівського краєзнавчого ресурсу «Фотографії старого Львова».

Роман Метельський. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
Роман Метельський. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

“Ідея проекту виникла досить недавно, коли я прийшов до Андрія Салюка і запропонував видати серію поштівок на зразок поштівок Січових Стрільців, які видавалися ще сто років тому. І сьогодні ми презентуємо перші 16 з  них, які наразі вийшли невеликим накладом, але це лише старт. Плануємо видати ще 100 видів мінімум, а максимум продовжувати друк аж до закінчення війни, до нашої перемоги. Ми будемо друкувати сотні поштівок з нашими хлопцями та дівчатами, котрі зараз на передовій захищають нас”, – розповів один з організаторів проекту, громадський діяч Роман Метельський.

Презентація проекту "Українські герої"
Презентація проекту “Українські герої”

Перші 16 поштівок вийшли накладом 500 примірників, але це тільки початок, адже організатори планують випустити серію зі ста поштівок, на яких будуть надруковані фотографії українських воїнів, котрі захищають нашу державу у війні з Росією.

Голова ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
Голова ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

“Коли почалася війна, то для нас навіть не було питання чи допомагати армії чи ні. Ми створили волонтерську групу “Львівський лицар” і вже чотири з половиною роки ми допомагаємо армії. І коли до мене прийшли журналісти і запиталися чому я перестав займатися охороною культурної спадщини, то я відповів, що просто в інший спосіб займаюся охороною культурної спадщини України. Адже насправді найбільше зараз збереженням українських пам’яток займаються хлопці з автоматами на Сході. Бо якщо, не дай Бог, сюди прийде москаль, то не буде ні культури, ні спадщини. Це інша форма охорони наших пам’яток, церков, музеїв, тих важливих та цінних історичних об’єктів нашої землі”, – сказав один з організаторів проекту, представник волонтерської ініціативи “Львівський лицар”, Голова ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк.

 Софія Федина та о. Андрій Дуда передав до фондів Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові в особі директора, Марії Магунь, прапор підписаний волонтерами, снайперами, спецпризначенцями в зоні ООС. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

Софія Федина та о. Андрій Дуда передають до фондів Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, в особі директора Марії Магунь, прапор підписаний волонтерами, снайперами, спецпризначенцями в зоні ООС. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

Один з учасників проекту, фотограф, військовий капелан, священик Княжого храму св. Миколая Чудотворця м. Львова о. Андрій Дуда передав до фондів Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові прапор підписаний волонтерами, снайперами, спец.призначенцями. Прапор пройшов шлях  Маріуполя, Луганської та Донецької областей.

о. Андрій Дуда. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
о. Андрій Дуда. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

“Добре, що ми можемо об’єднатися з великим кличем “Слава Україні”, що ми можемо підтримати один одного, тримати плече один одного, дивитися в вічі і це напевно найбільше щастя. І я дякую керівникам цього проекту, бо він є надзвичайно потрібним,” – зазначив отець Андрій.

Презентація проекту "Українські герої"
Презентація проекту “Українські герої”

Керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, полковник  Олександр Поронюк звернув увагу присутніх на важливості проекту “Українські герої” для сьогодення і для майбутніх поколінь.

Полковник Олександр Поронюк. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
Полковник Олександр Поронюк. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

“Це неймовірно важливий проект. Офіцери Львівського медіа-центру неодноразово створювали фотовиставки і в Україні, і в Литві, Німеччині, Ізраелі, Канаді. Адже є важливий вплив фотографії на емоції, на свідомість, на настрій людей. І тому ця збірка фотографій  – це вже історія. Я переконаний, що через сто і більше років, наші нащадки  будуть дивитися і думати , які були хлопці, в який час вони жили, і який крок в історії сучасної України вони зробили”, – сказав Олександр Поронюк.

Презентація проекту "Українські герої"
Презентація проекту “Українські герої”

Свої світлини до проекту подали фотограф військовий капелан, священик Княжого храму св. Миколая Чудотворця м. Львова о.Андрій Дуда, а також військові журналісти-фотографи Володимир Скоростецький і Тарас Грень.

Тарас Грень. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
Тарас Грень. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

“Цей проект для мене  – дуже важливий якір у майбутнє. Це та річ, яка потім не дасть переписати нашу сучасну історію, не дасть нашим нащадкам забути те, що відбувається зараз. Це те, що буде правдиво свідчити через сто, двісті, триста років.  Те , що залишиться у колекціях людей, котрі збирають, у історичних музейних збірках.  Це та правда, яка написана зараз. І я б дуже хотів продовження цього проекту  і ми завжди будемо раді допомогти у цій справі”, – поділився враженнями Тарас Грень.

Софія Федина передала до фондів Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові в особі директора, Марії Магунь, експонати з зони ООС. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
Софія Федина передала до фондів Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові в особі директора, Марії Магунь, експонати з зони ООС. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

Другою частиною святкового дійства з нагоди  27-ї річниці Незалежності України  стала вокальна програма Софії Федини на садибі Львівського дому Грушевських під назвою “Концерт в Президентському саду”. І хоча традиційний львівський дощ не дав змоги в повній мірі насолодитися піснями у виконанні відомої української співачки, але загальну теплу та затишну атмосферу це не зруйнувало.

Вокально-патріотична програма Софії Федини “Концерт в Президентському саду"
Вокально-патріотична програма Софії Федини “Концерт в Президентському саду”

“Насправді, зараз перебуваючи з командою несамовитих людей в зоні проведення бойових дій ми навіть відмінили останній концерт, щоб встигнути сюди, щоб  я мала нагоду тут подарувати пісні, які зродилися саме для наших захисників за час цієї нової національно-визвольної боротьби”, – зазначила Софія Федина.

Екскурсія вченого секретаря Музею Софії Легін для курсантів з нагоди Дня Незалежності. Фото Ірини Бердаль-Шевчик
Екскурсія вченого секретаря Музею Софії Легін для курсантів з нагоди Дня Незалежності. Фото Ірини Бердаль-Шевчик

Серед гостей святкового дійства було чимало курсантів, молодих хлопців котрі тільки розпочинають освоювати почесну і відповідальну професію військового.  Для них, та для всіх охочих, на завершення святкової програми, вчений секретар музею Софія Легін провела екскурсію садибою Грушевських.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.