У Львові презентували новий том видання творів Михайла Грушевського

1252
У Львові презентували новий том видання творів Михайла Грушевського

16 вересня 2016 р., у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) відбулася презентація найповнішого 50-томного зібрання творів видатного історика, провідного діяча національно-культурного і державного відродження України Михайла Грушевського та видання «Львівська історична школа Михайла Грушевського» автори Віталій Тельвак, Василь Педич.

Презентація видання творів Михайла Грушевського, 2016 р.
Презентація видання творів Михайла Грушевського, 2016 р.

Найповніше 50-томне зібрання творчої спадщини Михайла Грушевського – всі опубліковані й неопубліковані твори, його епістолярна, мемуарна спадщина й архів – як масштабний національний видавничий проект реалізується вперше у співпраці з вченими Інституту української археографії і джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України за державної підтримки у рамках програми «Українська книга». Упродовж 16 років львівське видавництво «Світ» випустило 23 томи праць Великого Українця

Директор музею Марія Магунь
Директор музею Марія Магунь

«Радіємо з того, що 50-титомник активно видається зусиллями видавництва та тих людей, котрі причетні. Адже шлях творення книги від задуму до реалізації дуже непростий і довгий, але коли з’являється видання, то свято в усіх. Тож сьогоднішня презентація нових томів, це спільна заслуга науковців та усіх тих, хто причетний до народження нової книжки, нового тому 50-титомника», – зазначила у вітальному слові директор музею Марія Магунь.

Нагородження працівників видавництва "Світ", 2016 р.
Нагородження працівників видавництва “Світ”, 2016 р.

Присутній на презентації голова Держкомтелерадіо України  Наливайко Олег Ігорович, у зв’язку з 70 річчя привітав видавництво «Світ» та вручив пам’ятну медаль, а також нагородив Почесними грамотами Верховної ради України найкращих працівників видавництва.

«Для того, щоб народилася книжка, зокрема один з томів творів Михайла Грушевського,  потрібна дуже велика робота перш за все науковців, які виявляють, розшукують, тлумачуть, дають примітки, до різного формату творів Грушевського. Потім вони це все переносять на папір, згодом іде редагування. Тобто, це процес, де задіяна велика кількість людей, починаючи від науковців і закінчується все у видавництві людьми, котрі друкують книжку. Це тривалий процес і не завжди він іде так як би нам хотілося. І, на жаль, цього року маємо виданий лише один том видання.

Директор Інститут археографії і джерелознавства НАН України Георгій Папакін, 2016 р.
Директор Інститут археографії і джерелознавства НАН України Георгій Папакін, 2016 р.

Насправді видання творів Грушевського, це не буденна справа, а  найперше – стратегічна. Адже це видання того науковця, того політичного діяча, який розповів, що таке Україна, що таке український народ і який вивів Україну і українців на широке,  загальне всесвітнє тло.

Це видання  творів людини, яка не тільки формувала історіографію України, але і формувала свідомість українців.

Ну і, звичайно, видання творів Грушевського – це дуже велика наукова праця. Всі, хто задіяні у підготовці томів, вони вкладають у цю справу свою душу» – наголосив директор Інститут археографії і джерелознавства НАН України Папакін Георгій Володимирович.

 Віталій Тельвак
Віталій Тельвак

Видання «Львівська історична школа Михайла Грушевського» презентував один з авторів, доктор історичних наук Віталій Тельвак, який розповів про процес творення книги.

Іван Драч
Іван Драч

Захід відвідав український поет, відомий державний та громадський діяч Іван Драч. «Я дуже заінтригований їхав сюди, щоб подивитися, як тут усе відбувається. І я дуже тішуся, з  того, що на таку рівні тут усе відбувається і, що я сьогодні тут з вами» – поділився Іван Федорович.

Презентація видання творів Михайла Грушевського, 2016 р.
Презентація видання творів Михайла Грушевського, 2016 р.

Презентація видань відбулася з нагоди ювілею Михайла Грушевського, 150-річчя від дня народження якого громадськість буде вшановувати 29 вересня 2016 року.

Софія Легін

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.