У Львові презентують книжку Дмитра Антонюка «Замки і резиденції в Україні, пов’язані із польськими родами»

432
У Львові презентують книжку Дмитра Антонюка «Замки і резиденції в Україні, пов'язані із польськими родами»

В неділю, 10 грудня 2023 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться презентація книжки Дмитра Антонюка «Замки і резиденції в Україні, пов’язані із польськими родами».

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

В гарно ілюстрованій монографії – ретельний опис сучасного стану пам’яток та багата фотодокументація будівель. Загалом автор зібрав інформацію про 512 об’єктів.
Темою палаців і замків Дмитро Антонюк зацікавився ще у підлітковому віці під час родинних мандрівок. На пам’ятках, які пов’язані з польськими родами, автор книжки зосередився, тому що їх в Україні найбільше. Збираючи матеріали для книжки, автор шукав інформацію не тільки у бібліотеках та архівах, але й чимало спілкувався місцевими краєзнавцями.

Під час збору матеріалу Дмитро Антонюк спілкувався з сотнями представників місцевих громад, аби переконатися, що та чи та пам’ятка збереглася. Іноді знайти певну будівлю було непросто.

У багатьох історичних будівлях в період комунізму розташовувалися різноманітні установи: соціальні заклади, школи, лікарні тощо. Дмитро Антонюк розповідає, що внутрішній та зовнішній вигляд пам’яток часто змінювали. Та разом з тим їх якось утримували і ремонтували. Бувало й таке, що заклади розміщені в історичних будівлях переносили чи ліквідовували, після чого пам’ятки залишали напризволяще.

Одним із позитивних прикладів збереження цінних споруд краєзнавець вважає роботи зі збереження залишків нижнього замку роду Гербуртів у містечку Добромиль на Львівщині. А от у селі Отроків на Хмельниччині залишки резиденції кінця XVIII століття перетворили на туристичний центр, відремонтувавши пам’ятку. Позитивним прикладом є також Палац Орловських у селі Маліївка, де розташований державний музей. Резиденція роду Чечелів у селі Самчики на Хмельниччині — також варта особливої уваги, як добре збережена пам’ятка.

До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.