У Львові презентують книгу про історію заперечення Голодомору 1932–1933 років

6438
Жертва Голодомору в Харкові. Фото зробив інженер Александр Вінербергер
Жертва Голодомору в Харкові. Фото зробив інженер Александр Вінербергер

В понеділок, 15 січня 2024 року, о 14.00 у дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Університетська, 1) відбудеться презентація книги Андрія Козицького «Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору». Про це повідомляє Національний музей Голодомору-геноциду.

У презентації візьмуть участь в.о. Генерального директора Музею Голодомору Леся Гасиджак та автор книжки, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею Голодомору Андрій Козицький.

У своїй книзі автор  детально висвітлює історію заперечення Голодомору 1932–1933 рр. в Україні, яке почалося вже одночасно з його здійсненням. Щоб приховати скоєний на початку 1930-х рр. геноцид Українського народу, а згодом змусити українців забути про нього, очільники СРСР послідовно заперечували факт Голодомору.

Афіша презентації книги Андрія Козицького «Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору»
Афіша презентації книги Андрія Козицького «Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору»

Після розпаду Радянського Союзу головним противником поширення інформації про Голодомор та організатором кампанії заперечення проти визнання його актом геноциду стала Росія.

«Кінцевою метою заперечення Голодомору мало стати повне витіснення з людської свідомості пам’яті про події 1932–1933 рр. в Україні. Ті, хто скоїв геноцид Українського народу, а також їхні політичні спадкоємці, намагалися створити таку ситуацію, коли не будуть потрібні навіть сфальшовані відповіді на запитання про Голодомор, бо їх ніхто не ставитиме», – зазначив Андрій Козицький.

Видання призначене для істориків, політологів, журналістів, усіх, хто цікавиться історією Голодомору, а також інформаційною складовою гібридної війни Росії проти України.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.