У Львові покажуть “Мову рук” Людмили Давиденко

406
У Львові покажуть "Мову рук" Людмили Давиденко

З 26 жовтня по 21 листопада 2021 року мистецька галерея “Зелена канапа” (вул. Вірменська 7) презентує виставку живопису та скульптури Людмили Давиденко “Мова рук”.

На персональній виставці «Мова рук» Людмила Давиденко представить нові керамічні скульптури та живопис у своїй характерній стилістиці, яку колись назвала «Різоми» (в біології розростання кореневища рослин).

Ще на попередній виставці в галереї «Зелена канапа» – «Голова» (2017) , Людмила Давиденко почала зображати руки. Часом як підтримку і опору для голови людини, або руки які затуляють вуха чи рот, руки які прикривають очі. А потім, під час локдауну руки стали прицільним об’єктом уваги художниці.

 

Людмила Давиденко
Людмила Давиденко

Пари долонь, що тримаються в різних жестах – від молитовних до утримувальних.
Людмила ліпила і ліпила. Кисті рук у художниці дуже фактурні. Вони наче позбавлені захисного шару – оголена структура величезної кількості м’язів, судин та сухожиль.
Художниця каже, що яскравим спогадом – сакральним прототипом для її скульптур став спогад про руки її бабусі. Саме їх образ зринає в уяві, коли Людмила візуалізує образ рук.

Руки – тактильні. Під час локдауну нам стало заборонено вітатися за руку, торкатися руками сторонніх, бажано носити гумові рукавички. І лиш так ми зрозуміли, наскільки важлива для нас тактильність. Рукостискання – символ довіри, а різні доторки можуть сказати більше ніж слова.

Руки – промовисті. Руки розповідають про те, ким є людина. У музиканта і садівника – різні руки. У матері і батька –  мають різну мову.
А ще ж є жести – ними можна так багато сказати і вони лаконічно передадуть те, для чого не треба слів.

Робота з виставки Людмили Давиденко "Мова рук"
Робота з виставки Людмили Давиденко “Мова рук”

Людмила Давиденко працює у напрямку абстрактного асоціативного живопису та кераміки. Учасниця численних групових виставок, пленерів, переможниця премій і відзнак як живописець та скульптор. Серед них премія ім. О. де Бальзака організації «Альянс Франсез» (2013), диплом першого ступеня у арт-проекті «Абстрактне мистецтво-2019» (Івано-Франківськ), диплом міжнародної виставка абстрактного живопису «АРТ-АКТ 2019» (Чернівці) тощо.

Відбулось більше 20-ти персональних виставок в Україні та закордоном.
Роботи художниці експонувались на Contemporary Art Kyiv, Lviv Fashion Week, ART ZURICH, Art Paris, RHY Art Fire Basel, Lviv Art Days, International Triennial SILVER QUADRANGLE. Відтак, є частиною приватних колекцій в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Франції, Іспанії та Швейцарії.

Проживає та працює у Львові.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.