У Львівському музеї Михайла Грушевського відкрилася виставка Романа Патика

715
виставка Романа Патика

Вчора, 10 липня 2019 р., у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбулося відкриття виставки живопису Романа Патика «Квітковий вернісаж».

Роман Патик. Верескова осінь
Роман Патик. Верескова осінь

“У цьому домі завжди цінували красну штуку. Грушевський мав у своїй колекції роботи відомих художників Івана Труша, Михайла Жука та багатьох інших. Неодноразово історик допомагав митцям. І ми, як працівники Львівського дому Грушевських, підтримуємо славну родинну традицію, експонуючи у виставкових залах музею мистецькі роботи художників. Сьогодні ми відкриваємо виставку Романа Патика. Його “Квітковий вернісаж” зачаровує буйством фарб, а намальовані оберемки польових квітів наче живі. Окрім того, цією виставкою ми закладаємо підвалини можливої майбутньої співпраці між музеями, адже Роман Патик є нашим колегою – директором Музею історії Львівської залізниці”, – розповіла учений секретар музею Софія Легін.

Роман Патик. Маки
Роман Патик. Маки

На експозиції представлено 23 твори  Романа Патика і, не зважаючи на рясний львівський дощ, до музею завітало чимало поціновувачів творчості художника, аби на відкритті насолодитися експонованими роботами.

Роман Патик
Роман Патик

«Краще за мене скажуть мої роботи. Якщо вони вам подобаються, то це означає, що у житті я зробив щось добре. Кожен сприйматиме їх по-різному, у кожного є своя думка та розуміння моїх робіт. У них я хочу передати свій настрій. Назв квіток не знаю. Часом, коли починаю малювати якусь квітку, то уже опісля написання картини дізнаюся, якою є її назва», – поділився художник

Лада Цимбала
Лада Цимбала

“Очевидно ми маємо справу сьогодні з дуже цільною творчою авторською манерою Романа Патика, сформованою досвідом. Бачимо декоративні квіти, натуралістичні і гіпернатуралістичні, але всюди відчуваємо чарівність кольору. Цей шалений колорит, розуміння кольору і його натрою, напевно, в родини Патиків теж спадкова школа”, – зазначила доцент кафедри Історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв  Лада Цимбала.

Роман Патик. Квіти Кайзервальду
Роман Патик. Квіти Кайзервальду

На завершення відкриття Роман Патик подарував до фондів Львівського музею Михайла Грушевського написаний портрет його Патрона.

“Це свіжо намальована робота. Подарунок Музею Михайла Грушевського. Всі привикли Грушевського бачити старшим чоловіком, а я  спробував його намалювати в той період, коли він тільки приїхав до Львова, досить молодим” – зазначив митець.

Відкритя виставки Романа Патика у Львівькому музеї Михайла Грушевського. . Софія Легін та Роман Патик
Відкриття виставки Романа Патика у Львівському музеї Михайла Грушевського. Софія Легін та Роман Патик

Довідково: Роман Патик народився 22 серпня 1955 року у м. Львові. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва ( Академія мистецтв). Митець має уже понад 40 років професійної діяльності в галузі, живопису, скульптури, монументального мистецтва та дизайну.

Роман Патик. Молоді соняхи
Роман Патик. Молоді соняхи

Автор багатьох живописних творів, розписів, мозаїк, скульптур, рельєфних композицій з бетону та дизайну численних інтер’єрів, музейних експозицій. Серед яких:

–  Св. Петро та Св. Павло, рельєфи (бетон, 7,4м х 2,4м) на фасаді церкви в с. Зимна вода, Львівська обл.;
– Пам’ятний знак залізничникам полеглим за волю і незалежність України. Встановлений на Приміському вокзалі м. Львів;
– Меморіальна дошка герою України Г. Кирпі (1,7м х0,95м), встановлена на фасаді управління Львівської залізниці;
– Пам’ятна таблиця в честь прибуття першого потягу до Львова (1,5м х 1м) встановлена на фасаді першого перону Головного Львівського вокзалу;
– Панорама експозиції Музею історії Львівської залізниці .

Роман Патик. Маки. Шацьк
Роман Патик. Маки. Шацьк

Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок. Твори Романа Патика знаходяться в приватних колекціях України та за кордоном. Живе та працює у Львові, завідувач Музею історії Львівської залізниці.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.