У дворику Митрополичої Курії Львівської Архідієцезії РКЦ освятили статую святого Яна з Дуклі(аудіо)

1099

У суботу, 27 червня 2015 року, відбулось урочисте вшанування католицького покровителя  міста Львова святого Яна з Дуклі. Урочистості розпочались о 15.00 Святою Месою у колишньому бернардинському храмі (зараз церква св. Андрія, пл. Соборна, 3).

Гурт "S.Anto" на освяченні статую святого Яна з Дуклі
Гурт “S.Anto” на освяченні статуї святого Яна з Дуклі

Після Святої Меси миряни ходою вирушили від храму Святого Андрія за маршрутом: пл. Соборна, 3 – пл. Галицька – пл. А.Міцкевича – просп. Свободи – вул. Беринди – пл. Катедральна (Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Діви Марії).

Завершилось дійство освяченням статуї св. Яна з Дуклі у дворику Митрополичої Курії Львівської Архідієцезії РКЦ (по вул. Винниченка 32), яке супроводжувалось музичним наповнення гурту S.Anto.

Гурт "S.Anto" на освяченні статую святого Яна з Дуклі
Гурт “S.Anto” на освяченні статуї святого Яна з Дуклі

Урочистості очолив Митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький.

Захід організувала Митрополича курія Львівської Архідієцезії РКЦ.

Довідково:

Народився на давньому пограниччі королівств Русі, Польщі, Угорщини в родині міщан Дуклі. Навчався у Кракові, після чого розпочав життя пустельника біля Дуклі.

1434 р. вступив до Ордену Братів Менших (францисканців), продовжив навчання у Кракові. Став гвардіаном (італ. guardiano) — виборним управляючим кляштору францисканців у Коросно у Перемиській землі (1438–1440 рр.). Потім перейшов до монастиря францисканців Св. Хреста у Львові, де 1444 р. став гвардіаном і проповідником. Був призначений кустошем Львівської (Руської) кустодії ордену — управляючим монастирями францисканців у Львівському окрузі.

1461 року став німецьким проповідником в шпитальному костелі Св. Духа Львова. 1463 року, незадоволений внутрішніми взаємостосунками францісканців Львова, перейшов до новозакладеного у Львові монастиря св. Андрія францисканців-обсервантів (бернардинців), де виконував обов’язки проповідника і сповідника. 1470–1484 рр. проживав в монастирі. Короткий час перебував в Познані.Під кінець життя осліп, важко хворів, але продовжував сповідувати парафіян.

Помер у Львові і був похований у дворі монастиря бернардинів. За даними Мечислва Орловича, був похований в каплиці, до якої можна потрапити через захристя.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело: wikipedia.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.