У Дрогобичі розпочався XI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца

326
XI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца
XI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца

У неділю, 7 липня, до Дрогобича з’їхалися письменники й літературознавці, перекладачі, музиканти, митці театру й образотворчого мистецтва не тільки з України, Польщі, а й також з кількох країн Європи й світу. ШульцФест покликаний не тільки популяризувати творчість письменника, а й також створювати вільний простір для зустрічі й діалогу людям з усього світу, яким близькі твори Бруно Шульца.

У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбулася урочиста церемонія відкриття XI Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца.

XI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца
XI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца

Привітав гостей та партнерів на офіційному відкритті Фестивалю начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк. Цьогоріч Дрогобицька районна військова адміністрація долучається до міжнародної культурної події як один з партнерів — в ролі Почесного Патроната.

«Третій рік повномасштабної війни з рф показує, що навіть в умовах війни, культура є важливим інструментом нашої боротьби за свободу. Культура є тим, що об’єднує нас навколо спільних цінностей. Тих, які несуть у собі важливість мистецтва у вільній та демократичній країні. Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі — це підтвердження того, що ми — європейці. Дякую всім партнерам, які безперервно підтримують цей фестиваль. Нашим польським колегам, які вкладають велику частину того, щоб ця подія стала можливою», – зазначив очільник району.

XI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца
XI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца

Окрім цього, Степан Кулиняк нагородив відзнакою Дрогобицької РВА організаторів Фестивалю — Ґжеґожа Юзефчука та Віру Меньок.

Впродовж усього тижня в Дрогобичі відбуватимуться цікаві культурні події від митців та гостей з Польщі, Іспанії, Франції. Важливою частиною стануть мистецькі зустрічі із українськими письменниками, музикантами, митцями та акторами. Серед його учасників, зокрема, Ришард Криніцький, Юрій Андрухович, Юрко Прохасько, Юрій Винничук, Остап Сливинський, Томаш Ружицький, Григорій Семенчук, Адам Міхнік, Олена Рибка, Олександр Ірванець, Данило Ільницький та багато-багато інших. Окрім цього, також фестиваль Бруно Шульца запрошує на концерти українських та польських гуртів, зокрема, це колективи «Joryj Kłoc» й «Оркестр святого Миколая», акустична вистава Юрія Андруховича з гуртом «Карбідо», і цікаві театральні проєкти з Мадриду, Познані, Варшави, Дрогобича.

Вхід на всі події безкоштовний.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.