У Дрогобичі на фестивалі культур «Свій кут» підтримали ЗСУ

220
Фестиваль культур «Свій кут» у Дрогобичі
Фестиваль культур «Свій кут» у Дрогобичі

У вівторок, 20 вересня 2022 року, фестивалем культур «Свій кут» у Дрогобичі розпочали відзначення 931 уродин міста.Про це інформує пресслужба Дрогобицької міськради.

На чотирьох локаціях Дрогобича, свою культуру та побажання з нагоди уродин міста впродовж дня глядачам презентували польська, єврейська, ромська та українська громади. Кожен зі свого «кута» показував багатогранність своєї культури, цікаві традиції та свою автентичність. Усі заходи носили окрім патріотичного ще й благочинний характер – всюди були виставлені скриньки для пожертв в підтримку ЗСУ.

Стартував Фестиваль культур із Костелу Св. Варфоломея – представники польської громади міста спільно із духовенством вітали Дрогобич із Днем народження. Відтак патріотичні музичні композиції виконав ансамбль мандолістів «Лісові квіти», що функціонує при Польському товаристві культури.

Фестиваль культур «Свій кут» у Дрогобичі
Фестиваль культур «Свій кут» у Дрогобичі

Другою зі свого «кута» – вітання та патріотичну програму демонструвала єврейська громада міста. У Хоральній Синагозі Дрогобича колектив вокального ансамблю «Шейне Мейделах» та квартет «Мамес ун Техтер» зачаровували глядачів своїми вокальними та танцювальними вміннями. Міський голова Дрогобича Тарас Кучма висловив щиру дяку та повагу усій єврейській спільноті за підтримку, допомогу у протистоянні ворогу та вручив, як і польським представникам, подяку від імені міста та громади.

Відтак на Площі Стефаника розмаїття своєї культури та пісенну творчість демонстрували представники ромської спільноти Дрогобича.

Завершували Фестиваль культур на Площі Ринок виступом українських колективів та зиченнями усіх благ рідному місту. Колоритності дійству додав виступ театру «Глорія» на ходулях, які презентували виставу «Стефанія».

Фестиваль культур «Свій кут» у Дрогобичі
Фестиваль культур «Свій кут» у Дрогобичі

Міський голова Тарас Кучма вручив подяку за потужний культурний фронт письменнику, доктору філософії з мистецтвознавства, заслуженому діячу мистецтв України, голові ТО драматургів НСПУ, лауреату Державної премії імені І. П. Котляревського Василю Неволову.

Це заключний «кут» нашого фестивалю, презентація української культури. Ми уже привітали польську культуру, єврейську та ромську – ми були свідками щирих молитов за мир та нашу Перемогу. Тож щиро хочу подякувати українській громаді, тобто усім нам, за нашу незламність, патріотизм та стійкість духу. Хочу наголосити, що не ті носії культури, які співають і танцюють, а ті, що душею відчувають та захищають нашу культуру, мову та Батьківщину. Тож акумулюємо наші сили та спільно єдиним фронтом, кожен на своєму місці допомагаємо ЗСУ та наближаємо день перемоги», – закликав присутніх Тарас Кучма.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.