«Творча весна» відкривається у Музеї-садибі родини Антоничів

346
«Творча весна» відкривається у Музеї-садибі родини Антоничів

В неділю, 21 березня 2021 року, о 13 годині у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) відкриють виставку скульптури і живопису «Творча весна». Її автори – сім’я Оврахів: Володимир, Тамара, Андрій, Роман з дружиною Ольгою (дочка відомого різьбяра Володимира Данилюка), Тарас Данилюк.

Це команда художників-професіоналів у різних жанрах образотворчого мистецтва: живописі, монументальній скульптурі, камерній і монументальній кераміці, графіці. Вони учасники обласних, республіканських, міжнародних виставок, симпозіумів, пленерів.

Володимир Оврах. Ранкова кава
Володимир Оврах. Ранкова кава

Володимир Оврах – народний художник України. Він є тим стрижнем, на якому тримається уся родина. Народився Володимир Оврах 10 липня 1953 року у Миргороді на Полтавщині. Після закінчення середньої школи навчався у Миргородському керамічному технікумі імені Миколи Гоголя, згодом на відділенні художньої кераміки Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні – Львівська національна академія мистецтв). Тут зустрів свою майбутню дружину Тамару, з якою вже не один десяток років творить в галузі монументального мистецтва. Володимира Михайловича знають далеко за межами рідного краю. Його роботи бачили в Польщі, Італії, Англії, Німеччині, Аргентині, Канаді. Чимало творів зберігаються у музеях і приватних колекціях.

Ольга Оврах. Дівчина в вінку
Ольга Оврах. Дівчина в вінку

Сини художників Роман і Андрій також пішли стопами батьків. Вони отримали мистецьку освіту у Львівській національній академії мистецтв: навчалися на кафедрах кераміки і монументально-прикладній скульптурі. Спільно з батьком Володимиром хлопці створили пам’ятники Тарасові Шевченку, героям Небесної Сотні, композиторові Миколі Леонтовичу, державному діячеві Симону Петлюрі…

Тамара Оврах. Новобудови
Тамара Оврах. Новобудови

В експозиції Музею-садиби родини Антоничів художники представлять скульптури «Ейфорія», «Дівчина в вінку», «Колискова» й інші, виконані в граніті, пісковику, камені, гіпсі, алебастрі; натюрморти й пейзажі. Серед них –  «Кульбаба», «Позитив», «Ранкова кава», «Живі іриси», «Новобудови». Роботи вражають довершеністю й глибиною думки, чарують гармонією фарб. Їх поєднує одна спільна риса – велика любов художників до рідної землі.

Виставка буде відкрита до травня.

Ольга ДЯДИНЧУК та Олена МАЛЮГА
наукові співробітники ЛІМР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.