«Творча весна» відкривається у Музеї-садибі родини Антоничів

220
«Творча весна» відкривається у Музеї-садибі родини Антоничів

В неділю, 21 березня 2021 року, о 13 годині у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) відкриють виставку скульптури і живопису «Творча весна». Її автори – сім’я Оврахів: Володимир, Тамара, Андрій, Роман з дружиною Ольгою (дочка відомого різьбяра Володимира Данилюка), Тарас Данилюк.

Це команда художників-професіоналів у різних жанрах образотворчого мистецтва: живописі, монументальній скульптурі, камерній і монументальній кераміці, графіці. Вони учасники обласних, республіканських, міжнародних виставок, симпозіумів, пленерів.

Володимир Оврах. Ранкова кава
Володимир Оврах. Ранкова кава

Володимир Оврах – народний художник України. Він є тим стрижнем, на якому тримається уся родина. Народився Володимир Оврах 10 липня 1953 року у Миргороді на Полтавщині. Після закінчення середньої школи навчався у Миргородському керамічному технікумі імені Миколи Гоголя, згодом на відділенні художньої кераміки Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні – Львівська національна академія мистецтв). Тут зустрів свою майбутню дружину Тамару, з якою вже не один десяток років творить в галузі монументального мистецтва. Володимира Михайловича знають далеко за межами рідного краю. Його роботи бачили в Польщі, Італії, Англії, Німеччині, Аргентині, Канаді. Чимало творів зберігаються у музеях і приватних колекціях.

Ольга Оврах. Дівчина в вінку
Ольга Оврах. Дівчина в вінку

Сини художників Роман і Андрій також пішли стопами батьків. Вони отримали мистецьку освіту у Львівській національній академії мистецтв: навчалися на кафедрах кераміки і монументально-прикладній скульптурі. Спільно з батьком Володимиром хлопці створили пам’ятники Тарасові Шевченку, героям Небесної Сотні, композиторові Миколі Леонтовичу, державному діячеві Симону Петлюрі…

Тамара Оврах. Новобудови
Тамара Оврах. Новобудови

В експозиції Музею-садиби родини Антоничів художники представлять скульптури «Ейфорія», «Дівчина в вінку», «Колискова» й інші, виконані в граніті, пісковику, камені, гіпсі, алебастрі; натюрморти й пейзажі. Серед них –  «Кульбаба», «Позитив», «Ранкова кава», «Живі іриси», «Новобудови». Роботи вражають довершеністю й глибиною думки, чарують гармонією фарб. Їх поєднує одна спільна риса – велика любов художників до рідної землі.

Виставка буде відкрита до травня.

Ольга ДЯДИНЧУК та Олена МАЛЮГА
наукові співробітники ЛІМР

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.