“Ту Стань!” кличе в Середньовіччя

443
Фестиваль української середньовічної культури "Ту Стань!"

На три дні поринути у Середньовіччя, стати воїном чи майстром, дворянином чи ремісником, музикантом або іконописцем, спробувати свої сили у різноманітних бойових змаганнях, повчитися давніх ремесел на безлічі майстер-класах — гончарство, свічкарство, миловаріння… та ще багато-багато цікавого пропонують організатори ХІІ фестивалю української середньовічної культури „Ту Стань!“, який відбудиться 4-6 серпня 2017 року біля підніжжя скель у селі Урич на Сколівщині.

Майстер-клас для найменших шанувальників фестивалю “Ту Стань!”

— Фестивалеві вже дванадцять років. На ньому виростали ми, а зараз ростуть наші діти. Найбільший виклик, як і нагорода — це те, що він робить живою пам’ятку, яка свідчить про те, що в той час, коли більшість європейських королів були неписемні, наші предки будували з дерева, без альпіністського спорядження величні споруди на скелях — вищі, ніж сучасні дев’ятиповерхівки. Фестивалем ми показуємо, які це були люди, який це був час — високої честі, культури і мистецтва. Для нас важливо переноситися не лише на територію, а до того духу, особливо зараз — у час війни. Щоразу, після завершення фестивалю, запитуємо себе, чи зможемо його провести наступного року. І завжди це вдається, бо все, що ми робимо для культури —робимо проти війни, — наголосив засновник і директор фестивалю „Ту Стань!“ Василь Рожко.

Організатори фестивалю “Ту Стань!” запрошують до себе 4-6 серпня

Як запевнили організатори, на території заповідника суттєво оновили інфраструктуру: зробили дороги, розширили місце для паркувань, а також першими серед державних закладів України запровадили продаж електронних квитків, щоб для відвідувачів було зручніше й дешевше. Їх можна придбати тут: квитки на Ту Стань!

— Щороку переконуємося, що без Фестивалю Заповідник був би не той. Він навчив нас приймати великі кількості людей та постійно дбати про поліпшення умов для відвідувачів. Адже насправді Фестиваль — це не лише три дні, а цілий рік роботи. Цьогоріч ми оновили експозиція музею, яку  відкрили в червні, — додав директор Державного історико-культурного заповідника „Тустань“ Андрій Котлярчук.

На Фестивалі, без перебільшення, кожен знайде для себе щось цікаве. Тематична багатогранність задовольнить навіть найприскіпливіших відвідувачів. Адже там буде все і для всіх — література, музика, театр, кіно, лекції, ремісництво та численні майстер-класи.

Цікаво буде всім-і дітям, і дорослим

Також буде чимало цікавих лекцій в рамках Тустанського університету. Відвідавши його, можна буде дізнатися про суспільство Королівства Русі (проф. Леонтій Войтович), про Середньовічну історію Закарпаття (Олександр Шершун) та галицьке середньовічне мистецтво (від відомого художника і реставратора Лева Скопа).

Насиченою буде й музична частина Фестивалю. на “Ту Стань!” завітають гурти Torban, The Doox, Lemko Bluegrass Band, Lirwak, ЯгОди та Musica Radicum.

Продовженням денної програми Ту Стані! стане КіноНіч. Відвідувачі під відкритим небом зможуть переглянути українські стрічки “Жива Ватра”, “Життя і смерть у Гуцулії”, “Політ золотої мушки”, “Гетьман” та інші.

Вперше на Фестивалі діятиме кіношкола для аматорів і кінолюбів. Усі, хто обере для себе цей напрям, зможуть дізнатися чимало цікавого про те, як твориться кіно і навіть упродовж фестивалю створити свій мініфільм.

І, звичайно, для шанувальників давньої історії та запальних боїв, відбудуться лицарські бугурти, стрільби з луків та арбалетів,  катання на конях та найважливіше фестивальне дійство — нічний штурм фортеці.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.