Цікаву лекцію про Івана Кейвана прочитають в Музеї Новаківського

230
Іван Кейван. Озеро Малін, Альберта. Едмонтон, 1968
Іван Кейван. Озеро Малін, Альберта. Едмонтон, 1968

У четвер, 5 вересня 2019 року, в Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11, біля  собору св. Юра) о 15:00 відбудеться лекція «Іван Кейван – учень Мистецької школи Олекси Новаківського».

Іван Кейван. Світлина 1963 року
Іван Кейван. Світлина 1963 року

Відвідувачі матимуть нагоду ознайомитися із життєвим та творчим шляхом одного з найбільш обдарованих вихованців першої в Галичині української художньої школи,  дізнатися про внесок Івана Кейвана в національно-культурне життя української діаспори.

Іван Кейван. Дружина Марія в жовтій сукні. Коломия, 1943
Іван Кейван. Дружина Марія в жовтій сукні. Коломия, 1943

Іван Кейван (16 вересня 1907, с. Карлів Снятинського пов., теп. Прутівка, Снятинський р-н Івано-Франківської обл. – 18 вересня 1992, Едмонтон, пров. Альберта, Канада) – український живописець, графік, мистецтвознавець, педагог і громадський діяч, випускник Краківської та Варшавської академій мистецтв, учень Мистецької школи Олекси Новаківського у 1927 – 1928 рр. З понад шістдесяти років активної творчої праці майже півстоліття був змушений провести далеко від рідної домівки. Оселившись в Канаді 1949 року, з головою поринув у життя тамтешньої української громади. Протягом чотирьох десятиліть спромігся зробити дуже багато для новочасного українського мистецтва: як художник, автор мистецтвознавчих публікацій та організатор культурно-мистецького життя. На батьківщині ж творчість Івана Кейвана тривалий час у кращому випадку замовчувалася, у гіршому – свідомо заборонялась. Ім’я талановитого майстра є, на жаль, не надто відомим і в незалежній Україні.

Іван Кейван. Митрополит Андрей Шептицький. Едмонтон, 1952
Іван Кейван. Митрополит Андрей Шептицький. Едмонтон, 1952

Лекція буде цікавою для всіх, хто цікавиться історією новітнього українського мистецтва й малознаними широким загалом його персоналіями.

Олександр ШЕЙКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.