Троє львів’ян вирушать у експедицію до Антарктиди. Що досліджуватимуть (відео)

496
Троє львів'ян вирушать у експедицію до Антарктиди

У 27-у Українську антарктичну експедицію вирушать 14 учасників: 9 вчених, лікар, кухар, дизеліст, механік і сисадмін. Серед них — троє львів’ян — це біологи Сергій Глотов та Марта Дзиндра. А також один із наймолодших учасників українських експедицій — 21-річний Володимир Хомко. Він забезпечуватиме на станції зв’язок. Про відбір до команди та очікування щодо подорожі пише Суспільне.

Львів’янин Сергій Глотов — біолог. Він досліджуватиме фауну Антарктиди, зокрема імператорських пінгвінів, тюленів та китів.

“Я хочу побачити китів, хочу побачити морських леопардів, пінгвінів. Побачити і повивчати. Я маю наукові ідеї, які хочу втілити в життя, вивчаючи живі організми, тварин, перевірити якісь свої гіпотези. Склад біологів – три людини. І кожен один одному допомагати будемо і вивчати як морських, наземних, так і водних тварин. Це буде комплексна програма, яка буде охоплювати і рослинний, і тваринний світ”, — каже учасник експедиції Сергій Глотов.

Зараз він працює біологом у Львівському природничому музеї.

Біолог Сергій Глотов
Біолог Сергій Глотов

“Приємно, що Львів буде представлений трьома учасниками. Але ми там представляємо Україну. А хто звідки – то таке. Командна робота і все залежить не від однієї людини, а від команди, успіх всієї експедиції”, — додає Сергій Глотов.

Володимир Хомко — системний адміністратор та працівник ІТ-галузі. Йому — 21 рік і він стане наймолодшим працівником на станції “Академік Вернадський” у цій експедиції.

“За безпеку наукових даних можна не переживати. Там є мережа, комп’ютерна мережа, багато комп’ютерів, серверів, це все потрібно підтримувати. І навіть просто якщо в когось “Windows” полетить чи потрібно встановити якусь програму – це теж треба буде робити”, — каже Володимир Хомко.

14 учасників української експедиції відібрали серед майже 140 тих, хто хотів потрапити до складу полярників.

“Для системного адміністратора – це, звичайно, треба досвід, схожий до роботи, яка буде на станції, і здоров’я. І такі ще навички, наприклад, я маю значок альпініста України. І тому навички альпінізму знадобляться в Антарктиді. Також з нами проводилось багато психологічних тестів і дивились – чи ми підійдемо один одному. Бо 14 людей будуть жити в замкнутому колективі. І тут дуже важливо, як люди зживуться один з одним”, — каже Володимир Хомко.

Учасник експедиції Володимир Хомко
Учасник експедиції Володимир Хомко

Ця експедиція буде 27-ю, яка вирушить на станцію “Академік Вернадський”.

“Досвід перебування в Антарктиді, на антарктичній станції – це безцінний досвід для будь-якого науковця, біолога. Я бачу таку свою місію не тільки в тому, щоб провести наукові дослідження і отримати результати, новизну. Ми це постійно робимо, щодня, можна сказати. Але популяризувати ті напрямки наукової роботи, якою ми займаємося, щоб люди йшли, займалися експериментальною біологією. І вивчали тваринний і рослинний світ”, — каже Сергій Глотов.

Конкретну дату старту експедиції ще не визначили. Втім, до вильоту з України усі її учасники мають бути готові впродовж місяця.

Ірина МОЧУЛЬСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.