Третій музичний салон у Музеї, або «Вечір оперної музики» Анни Носової (відео)

1722
Третій музичний салон у Музеї, або «Вечір оперної музики» Анни Носової

2 листопада 2016 року,  у приміщенні Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (проспект Свободи, 15) відбувся «Вечір оперної музики» Анни Носової. Партія фортепіано –  Галина Радченко. Також у концерті взяли участь студенти ЛНМА ім. М. В. Лисенка класу професора кафедри скрипки Володимира Заранського. Концертмейстер – Ольга Білас. Це вже третій концерт, який продовжує  новонароджену традицію проведення Музичних салонів у Музеї.

Сама Анна Носова уродженка міста Сімферополя, але вже довший час проживає у Львові. Закінчила  Львівську музичну академію в класі Мирослави  Жишкович та Ігоря Кушплера і зараз є запрошеною солісткою Львівської опери.

Анна Носова
Анна Носова

Кокетливе і витончене виконання Анною арії Церліни “Vedrai carino” з опери “Дон Жуан” В. А. Моцарта стало чудовим початком концерту. Наступним номером програми прозвучала  Друга арія Цариці Ночі “Der Нölle” з опери “Чарівна флейта” Моцарта. «Але що мене тішить найбільше – це безслівне одобрення!» – напише Моцарт дружині  після перших постановок «Чарівної флейти». Та після виконання володаркою  чудового сопрано цієї арії було зовсім не безслівно, оскільки чулися вигуки заслуженого «браво!» із залу.

Анна Гречанюк та концертмейстер Ольга Білас
Анна Гречанюк та концертмейстер Ольга Білас

І ось у безмежний світ мрій поманила із собою слухачів  скрипалька  Анна Гречанюк, яка виконала твір  Анрі В’єтана – Ревері(Мрії). Продовжив концерт твір  Жюля Масне – Роздум з опери “Таїс” у виконанні Сільвії Фуделли. Скрипка тонко передала ту межу чуттєвості і небесного у роздумах  святої Таїс.

В тому ж дусі ніжності Анна Носова виконала сповнену тепла Арію Лауретти з опери “Джанні Скіккі” Джоакіно Пуччіні. Виконавиця захоплює своїм вмінням перевтілюватися в образи  героїнь. І не є винятком виконання Анною Куплетів Аделі з оперети “Летюча миша” Йогана Штрауса. Вокалістка вдало передала дух маскарадів і легких інтриг, на котрих базується оперета.  

Ведучий музичного салону Михайло Крижанівський
Ведучий музичного салону Михайло Крижанівський

Продовжила концерт Катерина Ганич виконавши Фантазію  на теми з опери «Кармен»  Франца Дрдля. Скрипалька вміло поєднала відомі теми з опери, які утворили констрастний і яскравий музичний калейдоскоп.

Наступною Анна Носова виконала арію Люсі з опери «Телефон» Джана-Карло Менотті. Ця опера демонструє справжню майстерність композитора, який володіє тонким смаком і почуттям гумору. Вокалістка так майстерно, правдиво і з почуттям гумору виконала арію, що дійсно склалося враження, ніби всі слухачі чекали, поки Анна поспілкується зі своєю балакучою подругою по телефону.

Тарас Зданюк, та концертмейстер Ольга Білас
Тарас Зданюк та концертмейстер Ольга Білас

Потішив присутніх своєю віртуозною і цікавою грою Тарас Зданюк, який виконав Фантазію “Отелло” Генріха Ернста. І на завершення концерту Анна виконала Болеро Єлени з опери «Сицилійська вечірня» Джузеппе Верді. Композитору вдалося втілити в музиці свободолюбивий пафос і сильні пристрасті, а вокалістці донести це до слухачів.

Весь концерт пройшов на одному диханні. Вдало підібрана програма і майстерність виконавців не залишила серця присутніх байдужими, які передали це гучними оваціями та неймовірно теплим прийомом.

Світлана ГРИГОРЧУК           

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.