Трамвай, Опера і Виставка Крайова, які розпочали електрифікацію Львова (відео)

2880
Трамвай, Опера і Виставка Крайова, котрі розпочали електрифікацію Львова

Чи пробували ви пожити без світла одну годину? А день чи кілька днів? Пожити без ліхтариків, мобільних телефонів, різноманітних ґаджетів, ба, навіть без інтернету пробували? Без ліфтів  і автомобілів (де зараз електроніки більше ніж механіки), без холодильника та мікрохвильовки та багатьох побутових речей нам уже важко уявити свій день.

Андрій Крижанівський
Андрій Крижанівський

Але таким було життя наших предків ще зовсім недавно, адже тільки якихось 122 роки тому у Львові з’явилась перша електростанція. Водночас мало хто знає, за яких обставин Львів перейняв і освоїв це найбільше відкриття ХІХ століття. 

Андрій Крижанівський і Тарас Стефанишин під час лекції «Історія електрифікації Львова 1894-1939 років»
Андрій Крижанівський і Тарас Стефанишин під час лекції «Історія електрифікації Львова 1894-1939 років»

Власне минулого четверга, 27 жовтня 2016 року, кав’ярня-галерея «Штука» (вул. Котлярська, 8) та Клуб шанувальників Галичини запросили для всіх охочих на лекцію про початки впровадження електроенергії у Львові.

Коли і де були зведені перші міські електростанції, як електрифікація змінила суспільне життя львів’ян, у яких будівлях вперше застосували новацію, чи була ця справа прибутковою для міста та чимало інших цікавих фактів розповів Андрій Крижанівський – енергетик, нумізмат, автор книги «Історія електрифікації Львівщини» та упорядник і видавець монографії-альбому «Осип Курилас». Модератором заходу був мистецтвознавець Тарас Стефанишин.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.