“Традиції новорічно-різдвяних святкувань у довоєнному Львові” з Ярославом Бишкевичем (відео)

0
573
"Традиції новорічно-різдвяних святкувань у довоєнному Львові" з Ярославом Бишкевичем

У неділю, 27 грудня 2015 року,  в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбулася зустріч Клубу шанувальників Галичини, присвячена традиціям новорічно-різдвяних святкувань у Львові. Розповідав львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею, Ярослав Бишкевич.

Львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею, Ярослав Бишкевич.
Львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею, Ярослав Бишкевич.

Під час лекції слухачі довідалися, як у нашому місті відзначали Новий рік, Різдво і Хануку з XVI століття до Другої Світової війни. А ще – які гастрономічні особливості були притаманними в різних національних громадах у цей період.

Зустріч зібрала справжніх знавців культури, історії та традицій Львова  і лектору довелося добряче попотіти щоб відповісти на складні, але дуже цікаві запитання слухачів.

З лекції стало відомо, що здавалося б, традиційний для українців дідух був популярним на Різдво також і у польського населення міста, а ялинку до Львова привезли австріяки. Як гостилися, дружили та святкували львів’яни всіх конфесій та національностей  можна довідатися з лекції, яку, в повному обсязі пропонуємо Вашій увазі.

Варто зазначити, що кав’ярня-галерея «Штука» давно вже стала неформальним осередком  культурного життя міста, де мало не щодня проходять цікаві мистецькі заходи, концерти, лекції та відкриваються виставки.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.