“Традиції новорічно-різдвяних святкувань у довоєнному Львові” з Ярославом Бишкевичем (відео)

1139
"Традиції новорічно-різдвяних святкувань у довоєнному Львові" з Ярославом Бишкевичем

У неділю, 27 грудня 2015 року,  в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбулася зустріч Клубу шанувальників Галичини, присвячена традиціям новорічно-різдвяних святкувань у Львові. Розповідав львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею, Ярослав Бишкевич.

Львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею, Ярослав Бишкевич.
Львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею, Ярослав Бишкевич.

Під час лекції слухачі довідалися, як у нашому місті відзначали Новий рік, Різдво і Хануку з XVI століття до Другої Світової війни. А ще – які гастрономічні особливості були притаманними в різних національних громадах у цей період.

Зустріч зібрала справжніх знавців культури, історії та традицій Львова  і лектору довелося добряче попотіти щоб відповісти на складні, але дуже цікаві запитання слухачів.

З лекції стало відомо, що здавалося б, традиційний для українців дідух був популярним на Різдво також і у польського населення міста, а ялинку до Львова привезли австріяки. Як гостилися, дружили та святкували львів’яни всіх конфесій та національностей  можна довідатися з лекції, яку, в повному обсязі пропонуємо Вашій увазі.

Варто зазначити, що кав’ярня-галерея «Штука» давно вже стала неформальним осередком  культурного життя міста, де мало не щодня проходять цікаві мистецькі заходи, концерти, лекції та відкриваються виставки.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.