„Територія ініціативної молоді“ — ті, хто творять зміни

469

Громадська організація „Територія ініціативної молоді“ об’єднує тих, хто переконаний: якщо робити те, що подобається, то не відчуватимеш втоми і все буде на висоті. Вони виникли лише півроку тому. Та вже встигли не тільки ініціювати, організувати і провести безліч різнотематичних подій, акцій, майстер-класів, а й сформувати міцну і здружену команду.

Найважливіше, чим, на переконання активістів „Території ініціативної молоді“, їхня організація відрізняється від інших, які діють у Львові та й загалом в Україні — це сімейна атмосфера в команді, що забезпечує взаєморозуміння і підтримку.

ГО “Територія ініціативної молоді”

Та, якщо ж говорити, чому молодь вирішила, що потрібно створювати ще одну організацію, то президент ГО Дмитро Донченко впевнився в необхідності об’єднати активних-ініціативних ще під час навчання у Львівській політехніці. Тоді він був заступником голови колегії та профбюро студентів Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, брав активну участь у молодіжній політиці, був головою міжнародного відділі Колегії студентів Політехніки.

— Після завершення університету я став координатором Дитячого форуму видавців, а потім і загального Форуму видавців. Тоді довелося працювати з майже 350 волонтерами. Власне це мене надихнуло створити організацію, де молодь, яка прагне діяти, могла б не тільки долучатися до чужих проектів, а й творити власні. Так і з’явилася „Територія ініціативної молоді“, де всі найактивніші діляться ідеями і створюють те, що несе добро і користь, — розповів Дмитро Донченко.

Особливість цієї громадської організації в тому, що нема строгих критеріїв і правил. Для тих, хто прагне творити, діяти і працювати — відкриті всі можливості. І що найголовніше, коли в когось виникає одна масштабна і крута ідея, то всі відділи організації (а їх є чимало) об’єднуються і допомагають втілити задум у життя.

ГО “Територія ініціативної молоді”

— Прийнято вважати, що в молодіжних спільнотах багато уваги приділяють розвагам. Та в нас заходів розважального характеру не так багато. Більше — освітніх, спрямованих на розвиток, волонтерство. Ми організовуємо те, що цікаво зараз молоді. Все, що вже робила „Територія ініціативної молоді“ чи, що ще робитиме, перш за все з’являється з ідей наших активістів, — наголосив віце-президент організації Сергій Мельников. — Ми завжди ділимося ідеями, обговорюємо їх, організовуємо мозкові штурми, щоб зважуємо всі „за“ і „проти“ та зрозуміти, чи це актуально і чи варто робити.

Тематично заходи, тренінги, майстер-класи, які проводить „Територія ініціативної молоді“ — дуже різні. Це й спрямовані на вдосконалення англійської мови, через перегляд фільмів, ТED-виступів і їх обговорення, зі соціоніки, зараз активно співпрацюють із поліцією, щоб дати молоді можливість усвідомити, що вона може впливати на безпекову ситуацію в місті і допомагати полісменам. Мають ідею провести спортивний ярмарок (почнеться все з велопробігу), щоб залучити якомога більше молоді до активного способу життя. Також планують заходи, спрямовані на облагородження нашого міста. Окремі акції зосереджені на роботі зі школярами старших класів. Активісти цієї організації, більшість із яких — студенти чи випускники різних львівських вишів, діляться власним досвідом навчання, досягненнями в студентському житті, розповідають про особливості та переваги різних спеціальностей.

ГО “Територія ініціативної молоді”

— Наші проекти переважно реалізовуємо паралельно. Маємо багато ідей та й не менше можливостей, хіба що часу не вистачає. Тож розширюємо команду організації. Зараз вже є 45 учасників різного віку. Щоправда, проводячи співбесіду, найперше намагаємося зрозуміти, що мотивує молодь долучатися до нас — бажання працювати працювати чи тусити. Тим, хто прагне діяти, завжди даємо такі можливості. Наголошуємо: якщо є ідеї, то не треба їх „закопувати“, а розповідати про них, тоді й знайдуться ресурси для реалізації, — каже віце-президент організації  Анна Чорна.

Часу така діяльність потребує багато. Мої співрозмовники кажуть, що просто живуть цією організацією. Їх настільки захоплює все, що роблять, що навіть не відчувають втоми і не помітили, коли ця діяльність стала частиною їхнього життя.

— Зараз ми лише набираємо обертів. Приємно бачити, що наші ідеї дають позитивні результати. Хоча на початку було складніше. Бо не знали, що нас чекає. А тепер розуміємо, що всі вкладені зусилля мають потужну віддачу і це ще більше мотивує до дій, — наголосив Дмитро Донченко.

Наталія ПАВЛИШИН

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.