Театрі Лесі Українки показав останню прем’єру сезону

335
Сцена з вистави “Дочки”
Сцена з вистави “Дочки”

На завершення театрального сезону 15 та 16 червня у Львівському Театрі Лесі Українки відбулася прем’єра “Дочки”, трилер на одну дію за п’єсою “Молочайник” Оксани Гриценко у режисурі Ольги Туруті-Прасолової.

П’єса «Молочайник» Оксани Гриценко – переможниця конкурсу сучасної української драматургії «Липневий мед – 2023» у категорії п’єс для дорослих. Також вона ввійшла до довгого списку IX конкурсу п’єс «Драма.UA» та опублікована в антології «Драма Панорама – 2023».

Сцена з вистави “Дочки”
Сцена з вистави “Дочки”

Львівська постановка «Дочки» – вже третя інсценізація п’єси «Молочайник» за останні пів року. 24 лютого своє бачення матеріалу представив Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші, а 7 червня – свою виставу оприлюднив столичний Театр на Подолі.

Сцена з вистави “Дочки”
Сцена з вистави “Дочки”

Героїні «Дочок» – жінки родини Писаренків: баба Надя, мама Свєта з доньками Ольгою та Олесею і кума Свєти тітка Валя. Їхня історія розгортається з квітня 2022 року в селі Кавунівка на Херсонщині. 25-річна Олеся – художниця, гіпстерка і буддистка – приїхала в лютому з Києва змінити реєстрацію і залишилася в батьківській хаті через війну. З нудьги вона заводить анонімний телеграм-канал «Бойовий Тушкан», який швидко набуває популярності через відео кавунівців, що під час протесту обдзюрили БТР окупантів.

Сцена з вистави “Дочки”
Сцена з вистави “Дочки”

Тривалість вистави: 1 год 40 хв без антракту

Режисерка, сценографка, художниця з костюмів – Ольга Турутя-Прасолова

Ролі виконують:

  • Баба – Анастасія Лісовська, Наталія Мазур
  • Мама – Анастасія Перець
  • Оля – Таїсія Малахова, Світлана Федєшова
  • Олеся – Ісабель Меркулова
  • Кума – Тетяна Шелельо

Вистава “Дочки” відбувається на великій сцені Театру Лесі (головний вхід).

Ольга Турутя-Прасолова – режисерка, театральна художниця, майстриня ляльок всіх систем. Народилась у місті Ізмаїл Одеської області. Художню освіту отримала в Одеському художньо-театральному училищі, режисерську – в Харківському національному університеті мистецтв ім. І. Котляревського.

Сцена з вистави “Дочки”
Сцена з вистави “Дочки”

Здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі молодої режисури, який організувала Британська рада в Україні, та здійснила постановку у Національному театрі ім. І. Франка за п’єсою Девіда Гаровера «Ножі в курях». Однойменна вистава була серед номінантів премії «Київська пектораль». Останні кілька років режисерка тісно співпрацює з Харківським академічним драматичним театром. Серед знакових робіт – вистави “Місто”, “Украдене щастя” та “Лісова пісня”.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.