«Синя птаха» оселилась в “Зеленій канапі”

759
«Синя птаха» оселилась в

Вчора, 15 березняо 2016 року в приміщенні галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа», що знаходиться у Львові на вулиці Вірменській, 7,  відкрилась виставка живопису Ірини Фартух під назвою «Синя птаха».

“Ірина Фартух виставляється вперше в «Зеленій канапі». Це художниця, яка малює багато,  малює на різну тематику. У неї є і пейзажі. І портрети, і урбаністичні пейзажі, і натюрморти, і всього-всього багато. Щодо стилістики, то  її роботи нагадують розписи на кераміці і завдяки мерехтінню білого контуру вони наче рухливі,” – сказала власниця галереї Олеся Домарадзька відкриваючи виставку.

Ірина Фартух та Олеся Домарадзька на відкритті виставки «Синя птаха»
Ірина Фартух та Олеся Домарадзька на відкритті виставки «Синя птаха»

Львівська художниця Ірина Фартух розповіла, що з дитинства любить птаство. Найбільше її дивувала екзотична зовнішність одуда, захоплювала струнка величність лелеки, вогняна краса півня… В оселі Ірини багато років жили пернаті друзі. Тому не дивно, що художниця, що працює в жанрі фігуративного живопису створила чимало полотен із зображенням птахів. Близько 20- ти найновіших із них, Ірина Фартух представила на виставці живопису в галереї «Зелена канапа».

“З  дитинства я дуже часто малювала зозульку і захотіла зробити таку ретроспективу. Звичайно, то зовсім не те, що я малювала в дитинстві, але коли я брала участь в дитячих виставках питали: «А чого ти малюєш зозульку, ти що її бачила?», на що я відповідала: «Ні, я не бачила, я її чула». При чому зозулька була з гніздом, хоча вона його не в’є, але це була особлива зозулька. З птахами в мене з дитинства дуже пов’язане життя і я все хотіла злапати якусь пташку, і все бігала по полях. І ця тема мені нагадує дуже приємні спогади з дитинства”, – ділилася враженнями мисткиня Ірина Фартух.

Ірина Фартух на відкритті виставки «Синя птаха»
Ірина Фартух на відкритті виставки «Синя птаха»

В Україні, як і по всьому світу птах надзвичайно потужний символ. Його значення зазвичай позитивне. Найвідомішою «функцією» птаха є уособлення нею людської душі: уявлення наскільки древнє, настільки й поширене. Уявлення про душу у вигляді птаха виявляються в давніх культурах Єгипту, Дворіччя, Греції, Китаю та Сибіру (у евенків, алтайців, якутів), в Південній Америці (індіанці бороро).

“Коли я прийшла до неї в майстерню і подивилася її роботи мене дуже зацікавило, що так багато «пташиної теми», багато пташок, які Ірина малює, адже зараз це рідкісна тематика, їх мало хто малює. Як виявилося, Ірина дуже любить птахів. І мені видалося дуже цікавим назвати виставку «Синій птах», адже птах символізує людську душу. І нам, українцям, ця тема дуже близька. І дуже гарно, що Ірина її оспівує. Оспівує по-своєму, в неї є і реалістичні зображення птахів , і вигадані пташки, які нагадують нам народне мистецтво за своєю стилістикою. Птахи на різний смак. І ці птахи, як і Синя птаха, зображені у позитивному символізмі та дарують нам можливість наближатися до щастя», – розповіла Олеся Домарадзька історію появи виставки.

Ірина Фартух народилась 27 березня 1960 у Львові. Здобула освіту у ДКДУМ ім. І. Труша та ЛНАМ на кафедрах художньої кераміки в обох випадках.

З 1996 року  – активний учасник виставок в Україні та за кордоном, зокрема в Канаді, Ізраїлі, Угорщині та Польщі. Тільки персональних виставок Ірина здійснила сімнадцять. Три з них протягом 2015 року: у Львові в галереї «Велес» та Києві – УГЛ та Український Фонд Культури . З 2005 року – дійсний член Національної Спілки художників.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.