Стара кав’ярня в центрі Львова, або Брати Гадюкіни forever (відео)

1966
"Брати Гадюкіни". Концерт в Івано-Франківську. 1990 р.
"Брати Гадюкіни". Концерт в Івано-Франківську. 1990 р.

Ви ніколи не ловили себе на тому, що мандруючи недільного ранку до улюбленої кав’ярні, мугикаєте собі під ніс слова пісеньки “Стара кав’ярня в центрі Львова…”? Адже пісня “Роксоляна” шалених Братів Гадюкіних є яскравим символом часу і покоління. Нині, у товаристві незмінного партнера Кави Старого Львова, поностальгуємо про ті часи.

Що поєднує між собою панк, блюз, реггі, фольк, рок-н-рол, галицький колорит, тотальний стьоб, вміння посміятись над собою та запальний драйв, об’єднуючи кілька поколінь в одну велику родину? Всього два слова: «Брати Гадюкіни».

Сергій Кузьмінський
Сергій Кузьмінський

Цей легендарний рок-гурт з’явився на зламі епох, в 1988 році. Це саме ті хлопці, що показали всьому світу, і в першу чергу самим жителям України, що україномовна рок-музика може бути цікавою, дотепною та красивою і, без сумніву, стали тим фундаментом, з якого почала розвиватися українська рок-музика.

Безліч концертів та фестивалів по всіх кутках України, виступи в Бельгії, Канаді запалювали серця людей! За час свого існування гурт випустив 5 студійних альбомів, 4 концертних альбоми та 2 збірки хітів, пройшовши через досить тривалі паузи у своїй творчості.

Напевно, найпопулярніша з ліричних композицій Гадюкіних – це пісня  “Роксоляна” з першого альбому “Все чьотко”. Хоча історія її створення абсолютно не романтична, швидше навпаки — комічна.

“Першим нашим басистом був Саша Гамбург. Сам він про себе говорив так: “В мене немає жодної краплі русскої крові”. Він не вимовляв букву “р”. З Кузею вони завжди були суперниками. Кузя постійно того Гамбурга підколював, а Гамбург постійно казав Кузі, що і його музика, і його тексти — це суцільне лайно. Хоча Сашка був розумним. Куди б ми не приїжджали з концертами, він одразу біг у місцевий книжковий магазин. Купував книжки, багато читав. А Кузя був звичайним “роздолбаєм”. Тому зрозуміло, чому між цими двома був постійний конфлікт. І от одного разу Кузя написав текст “Роксоляни”, у якому була дуже велика  кількість букви “р”. Спеціально для Гамбурга написав. В тому і був весь стьоб. Гамбург при тому, що не був таким голлівудським красунчиком, завжди був дамським улюбленцем. Але пісню “Роксоляна” він для дам виконував з труднощами” – розповів гітарист гурту Андрій Партика.

Ось така не зовсім романтична історія написання пісні “Роксоляна”, яка стара справжнім романтичним хітом гурту Брати Гадюкіни.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.