Сталін був… Сталін є… Сталін буде?

558
“Антиформалістичний райок або Сталін був, Сталін є, Сталін буде?”

Вистава “Антиформалістичний райок або Сталін був, Сталін є, Сталін буде?” в репертуарі львівського драматичного театру ім. Лесі Українки з’явилася  16 листопада 2014 року, але досі розмови про неї, обговорення, публічні висловлювання театральних діячів номер №1, №2 і №3 у Львові не вщухають і, з кожним разом, розгораються все більше.

Сцена з вистави «Антиформалістичний райок»
Сцена з вистави «Антиформалістичний райок»

Театральне дійство розпочинається задовго до того моменту коли прозвучить третій дзвінок і в залі згасне світло. Ще коли глядачі збираються на виставу, до залу раптом, як зграйка маленьких риб, заходять піонери зі своєю піонервожатою і ведуть себе так, наче опинилися в музеї, а ми всі (глядачі) для них експонати. Вони підходять, уважно заглядають в очі, розглядають зі всіх сторін, мажуть навіть тицяти у вас пальцем. І, тільки після третього дзвінка, миття опиняються на сцені ховаються за кулісами.

Сама вистава – це шалений мікс гротеску, який місцями переходить навіть у треш, з істерією, котра заставляє тебе внутрішньо стискатися від огиди до подій та явищ, що відбуваються на сцені та у поєднанні з захопленням режисерським задумом і акторськими образами.

Сцена з вистави «Антиформалістичний райок»
Сцена з вистави «Антиформалістичний райок»

Над виставою працювали:

Композитор – Дмитро Шостакович
Постановка – Олексій Коломійцев
Концертмейстер – Тетяна Франчук
Партія фортепіано – Зоряна Заячківська

Дійові особи та виконавці:
Сталін – Геннадій Рассказов
Жданов – Павло Довгань-Левицький 
Єдініцин – Олексій Дугінов
Двойкін – Олексій Коломійцев
Тройкін – Сергій Рубан
Четвьоркін – Філіп Пустовойтенко
Музичні діячі та діячки: Василь Баліцький, Дмитро Благий, Анна Брацук, Марія Дзвонік, Остап Дзядек, Зоряна Дибовська, Іван Довгалюк, Наталія Довгалюк, Павло Довгань-Левицький, Рита Гуркач, Анна Єпатко, з.а. України Валентина Купріянова, Сергій Литвиненко, Інна Лиховид, Анастасія Непомняща, Володимир Пантєлєєв, н.а. України Жанна Тугай, Оксана Цимбаліст, Ірина Шийко, Галина-Марія Павлик,  ПавлоТур, Яна Алейнікова, Вікторія Кузіна, Ганна Мяченко, Валерія Михайленко, Дмитро Хвостенко, Олександра Панцерно, Богдана Андрусяк, НазарійТитар, Аліна Супрун, Костянтин Прибиловський, Вікторія Кузіна, Світлана Лісовська

За участю солістів Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”

Довідково: «Антиформалістичний райок» — музичний твір Дмитра Шостаковича для чотирьох басів, читця, хору та фортепіано. Створювався з 1948 по 1968 рік, вперше виконаний на сцені 1989 року в Вашингтоні. Не має номера в списку опусів композитора. Являє собою одноактну сатиричну кантату або міні-оперу, присвячену зборам музичних діячів, спрямованому на засудження формалізму в музиці. Це єдиний великий твір Шостаковича, написаний на власний текст.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.