Сьогодні у Львові стартує проєкт до 80-річчя УПА

987
Прапор УПА
Прапор УПА

Сьогодні, 13 жовтня 2022 року, о 14.00 год. в Кам’яниці Корнякта (пл. Ринок, 6, ІІІ поверх) відбудеться відкриття проєкту до 80-річчя УПА.

У 2022 році відзначаємо 80-річчя Української Повстанської Армії (УПА). Саме історії УПА  присвячено пропонований проєкт.

Складовими проєкту є стаціонарна виставка «Армія народу у боротьбі за незалежність» та пересувна (банерна) виставка «Армія нескорених», в основі яких оригінальні музейні пам’ятки.

Українська Повстанська Армія – військово-політична формація українського визвольного руху, стратегічною метою якої було відновлення української державності. Заснована на зламі 1942–1943 років, вона діяла до  середини 1950-х. Порівняно з іншими підпільними рухами окупованої нацистами Європи, УПА була унікальною, оскільки не мала іноземної допомоги, а опиралась на активну підтримку населення. Сповідуючи ідею боротьби за вільну суверенну державу, УПА перебувала у стані війни на два фронти – проти гітлерівського та сталінського режимів. Через лави УПА пройшло понад 250 тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.

Діяльність УПА була логічним продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів 1920–1930-х років. Боротьбу УПА у формі беззбройного опору підхопив дисидентський рух 1960-х років, без цієї боротьби неможливо було національно-демократичне відродження в Україні наприкінці 1980-х – початку 1990-х рр. Дух нескорених, родова й історична пам’ять допомагає боротися українському народові  і сьогодні, адже ворог не змінився, він залишився тим самим — московська орда.

Відвідувачів очікує цікава пізнавальна подорож у часі шляхом ознайомлення з історією створення й діяльності УПА (пересувна виставка) та можливістю побачити унікальні автентичні пам’ятки, багато з яких експонуються вперше на стаціонарній виставці. Пересувна виставка подорожуватиме Львівщиною, отож очікуємо замовлення.

У межах стаціонарної виставки передбачено інтерактивні едукаційні заходи для різних вікових груп. Сподіваємось, що проєкт зацікавить людей різного віку, львівську громаду, гостей нашого міста. Запрошуємо до співпраці навчальні заклади, заклади культури, науковців, дослідників української історії тощо.

Авторка проєкту: старша наукова співробітниця Львівського історичного музею Люба Коваль.

Проєкт створено за фінансового сприяння Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

Руслан КОШІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.