Собор Святого Юрія потоне в “Музиці з фільмів про кохання”

748
Митрополичі палати із садами на схилі Святоюрської гори, фото 2015 року.
Митрополичі палати із садами на схилі Святоюрської гори, фото 2015 року.

У Митрополичих садах біля палацу греко-католицьких митрополитів на території комплексу Собору Святого Юрія у Львові запроваджують концерти живої музики. Сади відчинятимуть для відвідувачів лише зі спеціальних причин. Зокрема, три дні поспіль тут відбуватимуться вечірні концерти із нагоди Дня Незалежності України. Усі дійства на цій території провадять заради утримання самих садів і підтримки соціальних проектів. Про це повідомляє Еспресо.

Як розповів Богдан Мочурад – народний артист України, головний диригент оркестру Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, автор концертної програми “Музика з фільмів про кохання”, яка звучатиме у 23 серпня, це вперше його оркестр виконає для слухачів Митрополичих садах цю програму.

"Музика з фільмів про кохання"
“Музика з фільмів про кохання”

“Я намагався укласти підбірку з відомих мелодій до кінострічок ХХ-ХХІ століть так, щоби вона була різнобарвною, різностильовою і головне – проникливою, – каже Богдан Мочурад. – Адже культура (й кінокультура зокрема) за останній час втратила трьох великих композиторів, – Мішеля Леграна, Еніо Морріконе та Мирослава Скорика. Їхня музика до відомих фільмів та музика інших композиторів – понад двадцять знаменитих мелодій – те, що мене проймає і чим хотів поділитися зі слухачами. А якщо спитаєте, яка персонально мені найближча, то це “Мелодія” Скорика до фільму “Високий перевал”. Скажу несподівану річ – я не бачив цього фільму. Але “Мелодію” диригував понад сто разів, і щоразу від її звуків у мене мурашки по спині. Бо тут – генетичний код України. Тут і біль, і надія, тут – усе”.

Варте уваги, що за день до “Музики з фільмів про кохання” у Митрополичих садах прозвучать хіти Френка Сінатри, Енді Вільямса, Тонні Беннета та інших всесвтньовідомих джазових виконавців у виконанні лідерів гурту Shockolad Анастасії Літвінюк та Ігоря Гнидина, контрабасиста Сергія Федорчука та вокалістки Юлії Швед.

Оксана Муха
Оксана Муха

А в День Незалежності України – 24 серпня – переможниця проєкту “Голос країни” Оксана Муха представить концертну програму “Два кольори”з найкращих українських пісень.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.