Сквер Святого Юра – зруйнувати не можна врятувати!

1278
Реконструкція скверу Святого Юра у Львові
Реконструкція скверу Святого Юра у Львові

У Львові триває конфлікт між владою міста та громадськими активістами за збереження  дерев у сквері Святого Юра. Концепція облаштування площі передбачає фактичне знищення скверу (зрубати у сквері наразі мають намір 34 дерева), що його запроектував міський садівничий, автор Стрийського парку Арнольд Рьорінг, а схвалив Андрей Шептицький. Сквер постав наприкінці XIX ст., а до того на цій площі двічі на рік проходили святоюрські ярмарки. Інтернет-спільноту обурив проект площі, вкритої гранітом, посередині якої — постать Шептицького.

3 червня 2015 року Галицький районний суд м. Львова виніс ухвалу про відкриття провадження у справі за позовом Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина», Балаж Віри Андріївни, Садової Вікторії Вікторівни, Національного університету «Львівська політехніка» про зобов’язання Львівської міської ради та Львівської архиєпархії УГКЦ припинити дії, які призводять до знищення скверу та зелених насаджень на площі Святого Юра.

Реконструкція скверу Святого Юра у Львові
Реконструкція скверу Святого Юра у Львові

Львівські активісти просять суд:
1. Зобов’язати Львівську міську раду та Курію Львівської Архиєрпархії УГКЦ припинити дії, які призводять до знищення скверу та зелених насаджень на площі Святого Юра.
2. Захистити цивільні права та інтереси позивачів шляхом визнання незаконними та скасування ухвал Львівської міської ради від 18.09.2014 № 3818 (із змінами) «Про спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому та відновлення площі Святого Юра у м. Львові» та від 25.12.2014 року № 4255 «Про погодження Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. Святого Юра» (із змінами, внесеними ухвалою від 29.01.2015 року № 4306 «Про погодження Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. Святого Юра»).
3. Відновити становище, яке існувало до порушення шляхом визнання незаконною та скасування Ухвали Львівської міської ради від 26.02.2015 року № 4369 «Про затвердження Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на пл. Святого Юра».

І власне сьогодні, 6 липня 2015 року о 14:30 годині, відбудеться розгляд справи. Запрошуємо усіх небайдужих до цієї ситуації висловити свою позицію стосовно скверу Святого Юра.

Справа розглядатиметься в Галицькому районному суді міста Львова за адресою: м. Львів, вул. Чоловського, 2.

 Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.