Ще кілька днів Штука кличе на Прогулянку містом Дарії Зав’ялової

517
Ще кілька днів Штука кличе на Прогулянку містом Дарії Зав'ялової

Ще зовсім кілька днів, до 31 грудня кав’ярня-галерея “Штука” (вул. Котлярська, 8) експонується виставка Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”.

В експозиції виставки представлені тільки нові роботи, як до цього не виставлялися у виставкових проєктах.

“Концепція цієї виставки, хоча я й казала, що ця виставка без концепції, вона в її назві «Прогулянка містом». І, власне, ця прогулянка не стільки як дія, а як стан душі. Тобто, прогулянка як медитація. Я це практикую, дуже люблю ходити маловідомими тихими вуличками Львова і віднаходити там чудові міські дрібниці.

Експозиція виставки Дарії Зав'ялової "Прогулянка містом"
Експозиція виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”

Частину цієї виставки складає серія, яка не закінчена, вона ще буде продовжуватися – це хвірточки в різноманітні садочки. Деколи дуже доглянуті, а деколи – абсолютно запущені, а деякі просто закинуті. Ця серія називається «Заходь в мій сад» і відповідно це не тільки матеріальний сад, а сад душі, якась таємнича субстанція, портал в інший світ” – розповідає художниця.

Дарія Зав'ялова
Дарія Зав’ялова

На стінах Штуки можна побачити колекцію вілл, кам’яниць, архітектурних деталей, зібрану авторкою під час прогулянок Львовом, Венецією, польськими Красічином, Любліном, Вілянувом. Зараз не усі львівські будівлі в такому доброму стані, як би мріялося, натомість на малюнках їхня краса триває – рідна столярка прикрашає фасади, до вишуканого ковальства огорож допасовані палісадники, тішить око гармонійна кольористика.

Робота з експозиції виставки Дарії Зав'ялової "Прогулянка містом"
Робота з експозиції виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”

“Хвірточки різні: старовинні, сецесійні, радянських часів – далеко не такі романтичні, але за якими також великий шматок прожитого життя. Є дуже красива кована хвірточка від вже не існуючої вілли «Кароліна» з чудовим написом. Слава Богу я її ще застала. Є робота, яка називається «Сумна», бо хвіртка нікуди не веде, за нею вже немає ні будинку, ні саду. Інші роботи – це закуточки Львова. Клаптики вілл, мої улюблені вілли, дуже відомі та маловідомі вілли.

Експозиція виставки Дарії Зав'ялової "Прогулянка містом"
Експозиція виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”

Ну і частина робіт, бо «Прогулянка містом» це не тільки Львовом прогулянка. Це мої дуже короткі, але дуже насичені, інформативні, чудесні подорожі до Польщі: замок в Красічині, Собор в Віланові, шматочок старого міста в Любліні. А також одна натурна замальовка і два спогади про подорож в Венецію. Бо і там я намагалася подорожувати у своєму улюбленому темпі – без конкретної цілі мандрівки, просто іти, спостерігаючи як живе місто. Бо місто я сприймаю як живий організм, як живу людину. І я його люблю з його всіма недосконалостями, з його, вже, немолодим віком, його зморшками, хворобами.

Експозиція виставки Дарії Зав'ялової "Прогулянка містом"
Експозиція виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”

Звичайно, неймовірно боляче коли місто руйнується, втрачає свій неповторний вигляд. А вигляд складає не тільки центральна частина міста, але й маленькі вілли, мощені вулички, таємні хвірточки. Це все складається в ту картину, яку ми називаємо містом. Містом – як організмом, як живою людиною” – розповідає Дарія Зав’ялова.

Оглянути експозицію виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом” можна в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) до кінця місяця.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.