“Серпневі зустрічі – 2016” запрошують у Жовкву

1370

У п’ятницю, 19 серпня 2016 року, в музеї Музей ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького «Жовківський замок» (площа Вічева, 2, м. Жовква – вхід з парку) відбудеться відкриття виставки “Серпневі зустрічі” присвяченої Дню Незалежності України.

Виставка має свою історію і традиції. Вперше в Жовкві художня виставка, присвячена найголовнішому державному святу, відкрилася у 1996 році в п’яту річницю Дня Незалежності України з ініціативи ГО “Світло культури”. Оскільки приміщення не було, то виставка експонувалася на оборонних мурах і тривала лише один день. Жовків’яни проявили зацікавлення мистецькою акцією, тому вирішено було проводити такі виставки щороку. В наступні роки змінювався формат виставки, її тривалість, змінювалися учасники, вимоги і місце експонування. У 2001 р. у Жовкві було створено музей Львівської галереї мистецтв – виставка, що стала святом для художників та їх шанувальників, отримала  сталу прописку і назву – “Серпневі зустрічі”.

Запрошення на відкриття виставки "Серпневі зустріч - 2016"
Запрошення на відкриття виставки “Серпневі зустріч – 2016”

Виставка завжди була дуже демократичною. Свої роботи виставляли і заслужені художники, і молоді студенти, професіонали і аматори. На відкритті виставки зустрічалися шанувальники музею і художники, мешканці Жовкви та гості, велися дружні розмови, заводилися знайомства, відбувався обмін інформацією.

Цьогоріч змінено концепцію виставки, вирішено запросити кількох художників для глибшого знайомства жовків’ян та гостей музею із їх творчістю. На “Серпневих зустрічах 2016” експонуватимуться роботи Дарії Зав’ялової, Ірини Данилюк-Флінти, Ольги Опанащук, Євгенії Тинної, Тараса Носара, Олександра Ніколаєвського.

Дарія Зав’ялова – художниця, творчість котрої пов’язана з театром, вона працює в галузі сценічного костюму, декорації, а також гобелену, батіку, в графіці і живописі. На виставці представлено її бачення Львова.

Дарія Зав'ялова
Дарія Зав’ялова

Ірина Данилів-Флінта – майстриня художнього текстилю. Вона творить батики, декоративні панно, гладкі та об’ємні гобелени, орнаментально-декоративні й абстрактні композиції, камерні лірико-філософські твори й масштабні експериментальні панно виконані традиційними та сучасними техніками. На виставці представлено серію її пастельних робіт.

Ірина Данилів-Флінта
Ірина Данилів-Флінта

Євгенія Тинна – молода художниця. Працює в галузі станкової графіки. Архітектура Львова та Гданська – тема її робіт, представлених в Жовкві.

Тарас Носар працює у галузі станкового живопису, а також в галузі графіки, іконопису. Художник – вимушений переселенець з Донецька, роботи зрізані з підрамників, перевіз до Львова. На “Серпневих зустрічах 2015” демонструвалася його «Музика дощу» Тепер відвідувачі матимуть змогу ширше познайомитися з його творчістю.

Тарас Носар
Тарас Носар

Олександр Ніколаєвський. Працює в галузі станкового малярства. Жовків’янам знайома його творчість з попередніх виставок, зараз експонуватимуться нові роботи, виконані в характерному для митця стилі.

Олександр Ніколаєвський
Олександр Ніколаєвський

На виставці свої нові роботи представить художниця, без участі котрої не відбувалася, здається, жодна виставка, організована музеєм, – Ольга Опанащук. Художниця виставляє ілюстрації до поезії Романа Коляди та свої візії Львова.

“Серпневі зустрічі” експонуватимуться до кінця вересня в музеї Музей ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького «Жовківський замок» (площа Вічева, 2, м. Жовква – вхід з парку)

Іванна НОВАКІВСЬКА

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.