«Ритми Різдва» запрошують до Театру імені Марії Заньковецької (відео)

915
«Ритми Різдва» запрошують до Театру імені Марії Заньковецької
Симфонічний оркестр, керівник Богдан Мочурад

Вже зовсім скоро, 8 січня 2020 року, у Театрі імені Марії Заньковецької у Львові відбудеться музично-театралізоване дійство «Ритми Різдва». Захід пройде в рамках фестивалю «Різдвяні Фантазії».

“Проект був започаткований минулого року, і ми уже вдруге беремо у ньому участь.  Сподіваємось, що це буде гарна традиція і на наступні роки цього фестивалю, який започаткували агенція «Інтерколор» . Дуже приємно, що нас знову ж таки запросили взяти участь.

Вокальний октет "Орфей"
Вокальний октет “Орфей”

Щодо нашого виступу, то ми, традиційно ми будемо співати свої орфеївські коляди. Цікавим є те, що в цьому святі будуть поєднані  різні жанри: танець, коляда і оркестр буде це супроводжувати. «Орфей» буде не просто співати, а ще й задіяний у сценічних моментах, оскільки ми з Мистецьким центром «Веселі черевички» співпрацюємо уже дуже багато років. Тож будемо брати участь разом в оформленні цього свята.

Цьогорічне святкування буде відрізнятись від минулорічного. Цікавим буде те, що і діти будуть танцювати , і ми будемо співати під супровід зведеного оркестру під керівництвом Богдана Мочурада І це буде феєричне, неординарне шоу. Адже, нам зовсім не важко працювати з  дітьми і з «Веселими черевичками» ми вже років 19 працюємо разом і на сцені уже як одне ціле”, – розповів соліст октету «Орфей» Семен Пігура.

В програмі концертів вокальні та інструментальні композиції, танцювальні номери та жива музика у виконанні зведеного симфонічного оркестру.

“Склалася традиція – в час різдвяних свят грати музику Юрія Саєнка «Різдвяна фантазія», бо це музика, яка просякнута духом Різдва. Власне, міського класичного Різдва. Юрій Саєнко дуже вдало опрацював народні колядки, переплів їх із класичними та естрадними жанрами і тому ми з величезною приємністю граємо цю музику.

Оркестр Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької
Оркестр Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької

Цього року це буде не лише концертне виконання «Фантазії» , а симфонічно-хореографічна картинка. Ми вперше будемо працювати з відомим танцювальним колективом «Веселі черевички», який поставив танці на музику Саєнка. Разом з тим буде знаний у Львові октет «Орфей». Вперше ми будемо працювати з молодіжним гуртом “ROCKOKO“, який також виконає декілька традиційних колядок у сучасних аранжуваннях. Я думаю, що це буде дуже приємно і для вуха, і для душі”, – сказав Головний диригент Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької Богдан Мочурад.

Ну, і звичайно, цього вечора не можна обійтися без сцен з «Вертепу» — вуличного народного театру, який є традиційним і незмінним атрибутом українського Різдва.

“Нам запропонували долучитися до проекту «Ритм Різдва», два концерти якого відбудуться 8 січня. Ми з приємністю долучилися і підготували для нього дуже гарну програму – це українські традиційні колядки в сучасному аранжуванні, сучасній інтерпретації нашого інструментального гурту в супроводі камерного оркестру”, – ділиться враженнями керівник колективу “ROCKOKO” Ігор Процик.

Гурт "ROCKOKO"
Гурт “ROCKOKO”

І трішки привідкриває завісу таємничості і святкової інтриги  віолончеліст і композитор, аранжувальник колективу “ROCKOKO” Володимир Котляров:

“В нас буде шість колядок. Серед них найвідоміші: «Небо і земля», «Бог ся раждає», «По всьому світу стала новина» та ще декілька. Але їхнє прочитання є нашим, оригінальним.  Вони є дещо видозміненими, наприклад, в якійсь колядці з’являється авторська частин, якась колядка відтворюється не в традиційному, а зміненому стилі, в якісь – відлуння інших колядок та тем, вони перегукуються між собою.  Тобто, прочитання оригінальне, цікаве і я думаю, що воно сподобається як слухачам, так, зрештою , і нам та музикантам оркестру.

Танцювати ми не будемо, але будемо робити все для того, щоб глядачі, слухачі, якщо дозволить формат концерту , змогли б підспівувати та підтанцювати”.

Мистецький центр “Веселі черевички”
Мистецький центр “Веселі черевички”

Одними з найважливіших учасників святкової програми є діти львівського мистецького центру “Веселі черевички”.

“Минулого року ми теж брали участь у цьому концерті. Працювали з оркестром, з гуртом «Орфей». Цьогоріч  у проекті маємо два концерти і вперше гуртом Рококо. В цьому році є вісім хореографічних номерів на музику Юрія Саєнка  і є три окремі наші номери. Тож цього року має бути цікавіше”, – обіцяє керівник колективу Володимир Чмир.

Так виглядає що цього року Різдвяна програма “Ритми Різдва” подарує глядачам багато нових вражень та святкових емоцій і дасть хороший позитивний заряд на цілий рік. То ж не пропустіть.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.