Реклама у Львові 30-х років, яку придумав головнокомандувач УПА

2992

Друкована реклама заполонила шпальти львівських часописів ще до Другої світової війни. Значну роль у рекламному бізнесі тогочасного Львова відіграв Роман Шухевич, головнокомандувач УПА, а у 1937-1938 роках – керівник успішної рекламної фірми “Фама“.

“Фама” Романа Шухевича та Богдана Чайківського діяла від березня 1937 до вересня 1939 року у Львові.

collage
Роман Шухевич і Богдан Чайківський

На початку діяльності фірма збирала оголошення від різних установ, розміщувала їх у часописах за домовленою з окремими газетами знижкою у ціні. Мала філії у різних містах Галичини, Волині, поза Україною.

10b4603-dumyn2.jpg.pagespeed.ce.kHInSCcD8uamN3nfYACj 1097183_original 1097829_original СнимокЗа короткий час Шухевич і Чайківський організували не тільки рекламний бізнес (фірма розміщала оголошення у пресі, виготовляла кінорекламу, друкувала буклети й оформлювала вітрини), а й виготовлення мінеральної води  та “адресарія” (книги адрес установ і фірм).

“Фама” мала власні білборди та сітілайти, подавала рекламу у виданнях Польщі, Німеччини, Угорщини. Умільці займались не тільки розміщенням реклами, але і її створенням — писали тексти та робили графічне оформлення.

59239b0-daimon.jpg.pagespeed.ce.Si15zKxYCPJI4Afz54KC
Більшість заробітку забезпечували постійні клієнти. Коли друкарня “Бібльос” запропонувала Центросоюзу надрукувати 100 тис. подвійних вкладок по 7,2 злотих за кожну, “Фама”, не маючи власної друкарні, домовились про друк за 6,5 злотих. Так Центросоюз (Союз Кооперативних Союзів у Львові) став одним із найбільших клієнтів фірми.

Снимок1
А виробники пасти для взуття “Елєгант” і цигарок “Калина” замовляли рекламу, навіть не перевіряючи малюнків. Ще б пак, геніям довіряли! Тільки вони могли повідомити пресі, що о 10 годині вранці якась панянка покінчить з собою, зістрибнувши із даху готелю “Жорж”, а натомість скинути перед приголомшеними журналістами ляльку з рекламою.

tumblr_m9iiiejLmu1ruxyxdo6_500 cvb Снимокtr 1095542_original
“Фамі” пророкували велике майбутнє, та 24 грудня 1938 року Роман Шухевич поїхав на Закарпаття захищати Карпатську Україну, а фірма під керівництвом Богдана Чайківського пропрацювала до вересня 1939 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.