Радянські “зірки Давида” як геогліфи минулого

1303
Радянські

Геогліф — це нанесений на землю геометричний або фігурний візерунок. Найбільш відомими геогліфами є малюнки Наски, розташовані в Південній Америці.

Можна знайти геогліфи і у нас! Отож, розглядаючи на карті район Рожнятова, в лісочку неподалік села Ясеновець можна помітити абсолютно правильне коло maps.google.com.ua).

Геогліф в лісочку неподалік села Ясеновець в районі Рожнятова
Геогліф в лісочку неподалік села Ясеновець в районі Рожнятова

Зараз це місце заросло деревами, але ще 10 років тому при збільшенні мапи проявлялась вписана в коло “зірка Давида”:

Подальший пошук на карті дав подвійний результат – знайшлось подібне коло біля с. Хлопчиці, в лісочку при дорозі з Рудок до Самбора (maps.google.com.ua), про яке відомо, що це – покинута військова частина.

Такі ж геогліфи можна знайти на околицях сіл Костянтинівка Донецької області, Холмець Закарпатської області та в інших місцях, про що є цікава добірка на сайті tour.uzhgorod.ua. Ось, до прикладу, два об’єкти з цієї добірки:

Усі ці геогліфи – це колишні радянські ракетні комплекси протиповітряної оборони. А таке “зоряне” розташування доріг було найбільш раціональним для швидкої доставки боєприпасів до ракетних пускових установок, які розташовувались на кутах цих зірок. В наш час усі ці військові об’єкти нікому вже не потрібні, армія забрала своє майно, народ розкрав решту, а жалюгідні залишки бункерів поволі руйнує природа. Тому жодної військової таємниці вони не становлять.
Смішно, що ці “радянські зірки Давида” було чудово видно зі супутників і американські військові напевно реготали з такого ступеня секретності радянської протиповітряної оборони.

Як цікавинку, можна ще згадати не тільки гексаграми, але й пентаграми, які з неба виглядають, як регулярні п’ятикутні зірки, як от зірочка в Казахстані: maps.google.com

Геогліф в Казахстані
Геогліф в Казахстані

Складно сказати, з якою метою була створена казахська зірка… Інтернет заповнений спробами розкриття теми сатанистської пентаграми. Є також версія, що це теж залишки військового об’єкту. А дехто стверджує, що це залишки піонерського табору, про що в інтернеті жартують: “Ха-ха-ха! Піонертабір №666”.

Геогліф на Кубі біля місцевості Тарара
Геогліф на Кубі біля місцевості Тарара

А от на Кубі біля місцевості Тарара подібна п’ятикутна зірка була створена, як Парк Атракціонів (Parque de Diversiones). На мапі можна її побачити тут: maps.google.com

Автор: Zommersteinhof

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.