„Протяг“, який несе зміни в мистецтві

304

Згуртувати тих, хто прагне змін, нових форматів і підходів у творчості — так упродовж трьох місяців діяв мистецький проект „Протяг“, який започаткувала та провадила молода львівська художниця Зірка Савка. Завершився проект масштабним мистецьким дійством, що об’єднало виставку картин, відеоматеріали, сигнальний випуск журналу, який розкриває різні мистецькі напрями та експериментальною музикою.

Представлення виставки проекту “Протяг”

— Упродовж цього періоду ми формували відео про художників, шукали можливість реалізовувати себе не лише малюючи картини в майстерні, а виходячи на вищі етами. Адже навіть, щоб вийти на виставку зі своїми творами — тривала і досить кропітка праця, яка, окрім усього, потребує ще й багато підготовки. Нам важливо було показати не лише процес творення, а й те, як мислять сучасні молоді художники, як вони, творячи кожен у своєму руслі, можуть стати брендом, із якого черпатимуть не лише ідеї, а й енергію, — розповідає Зірка Савка.

Представлення виставки проекту “Протяг”
Представлення виставки проекту “Протяг”

Команда проекту — неординарні молоді люди, які впевнено творять сучасну культуру. Окрім Зірки Савки над проектом також працювали: Роман Хрущ — молодий живописець, перформер, Мар’яна Косика — керамістка, мистецтвознавиця, Руслан Лучко — живописець, скляр, перформер і Вероніка Луців — журналістка, активно займається популяризацією вивчення шведської, англійської, норвезької, данської мов.

Представлення виставки проекту “Протяг”
Представлення виставки проекту “Протяг”

Проект „Протяг“, що став можливим завдяки підтримці Молодої Ради YMCA.

— „Протяг“ — це просто спроба разом пробитися далі. У Львові молодим митцям зробити це досить складно через законсервованість старшого покоління. Проблема також і в тому, що львівське мистецьке середовище не надто спілкується з київським і навпаки. Закордонні митці дивуються такій тенденції. Бо в них між країнами відбуваються спільні проекти, а ми всередині не можемо цього зробити, — додала молода художниця. — „Проект“ дасть можливість просто і легко сприймати мистецтво, художників, дізнаватись, як вони живуть і чим живляться для своєї творчості.

Представлення виставки проекту “Протяг”

Виставка, яка стала завершенням проекту „Протяг“ була спрямована на знайомство, спілкування і обмін ідеями, які в майбутньому можуть трансформуватися в масштабні проекти.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.