Презентація мистецького альбому “Абрам Маневич” відбулась у Львові (відео)

554
Мистецький Альбом
Мистецький Альбом "Абрам Маневич"

У вівторок, 12 червня 2018 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького(просп. Свободи, 20), відбулася презентація мистецького альбому 
“Абрам Маневич”, присвяченого життю і творчості відомого художника І половини ХХ століття. 

Авторами монографії є мистецтвознавці Алан Пензлер та Мімі Гінзберг, але тільки один з авторів, а саме Алан Пензлер зміг бути присутнім на презентації.

Алан Пензлер
Алан Пензлер

“Абрам Маневич – це цікавий художник, котрий на сьогодні, на жаль, ще мало досліджений і даний альбом, це праця двох американських мистецтвознавців – власника картинної галереї у Вашингтоні, автора ряду монографій з мистецтвознавства Алана Пензлера та випускниці Уільямс коледжу, котра працює над докторатом з історії мистецтва в Мерілендському університеті Мімі Гінзберг.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

Абрам Маневич – це митець, який тісно пов’язаний з Україною, особливо з Києвом, де він отримав першу мистецьку освіту, де він вперше виставлявся, де він отримав дорогу, яку йому відкрив Микола Біляшівський, котрий відкрив Маневича як мистця та сприяв аби останній здобув добру мистецьку освіту в Києві, а згодом у Мюнхені, а також поїхати із своїми творами до Парижу та виставлятися в різних галереях Європи”, – – сказав генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи презентацію.

В книзі представлені 100 репродукцій робіт Абрама Маневича з оригінальним викладом наукового дослідження життя і творчості художника, всебічно проаналізовано досить складну символіку картин А. Маневича та подано його творчість не лише в контексті єврейського футуризму, а загалом – в контексті мистецтва авангарду ХХ століття.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.