“ПОЗБИРАЙТЕ КРИХТИ, ЩОБ НЕ ПРОПАЛО НІЩО”, або невідоме з Музею Ставропігійського інституту

628
Національний музей у Львові, 1979 р.
Національний музей у Львові, 1979 р.

В середу, 28 серпня 2019 року, о 16:00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться відкриття фондової виставки “ПОЗБИРАЙТЕ КРИХТИ, ЩОБ НЕ ПРОПАЛО НІЩО”. Виставка приурочена 130-літтю з часу відкриття Музею Ставропігійського інституту у Львові (1889–1939).

Запропонована глядачеві виставка покликана ознайомити з колекцією Музею Ставропігійського інституту на прикладі знакових, хрестоматійних творів. Вона послідовно розкриває не лише сторінки заснування та діяльності цього музейного осередку, а й відстежує історію постання Успенського ставропігійського братства у Львові (з 1788 року – Ставропігійського інституту), яке впродовж XVI–XIX ст. залишалося провідною національно-релігійною громадською організацією українців Галичини.

Афіша виставки “ПОЗБИРАЙТЕ КРИХТИ, ЩОБ НЕ ПРОПАЛО НІЩО”

В експозиції виставки тісно переплелися дві тематичні лінії: історична та мистецька. Експоновані пам’ятки представлено у зворотній хронологічній послідовності. Тож глядач має змогу крок за кроком наближатися до витоків – у час заснування братства.

Оля ГОРДА-ЦИБКО
куратор виставки,
кандидат історичних наук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.