Польські колеги привітали заньківчан двома виставами (відео)

309
Польські колеги привітали заньківчан двома виставами

В рамках святкування 100-річного ювілею Заньківчан до Львова завітати колеги та друзі з Польського театру імені Арнольда Шифмана в Варшаві (Варшава). Вони привезли до Львова 2 вистави: «Школу дружин» Мольєра та «Емігранти» Славоміра Мрожека.

Про це стало відомо під час короткого брифінгу, зо проходив 21 грудня в приміщенні театру Марії Заньковецької.

Генеральний директор Театру ім. Марії Заньковецької Андрій Мацяк особисто їздив до Варшави, аби запросити польських колег до Львова і зробити все можливе, щоб ці гастролі відбулися. Пан Андрій також проанонсував наступні гастролі: в середині березня 2018 року заньківчан вітатиме Вільнюський театр, а в травні – Театр ім. Янки Купали з Мінська.

«Школа дружин» — сучасне прочитання комедії Мольєра, де, як стверджує французький режисер Жак Лассаль, з великою приємністю перекладаються нюанси французької літератури на польську вразливість. Виконавець головної ролі – Анджей Северин, який є також генеральним директором  і художнім керівником Польського театру ім. Арнольда Шифмана у Варшаві, зазначив, що його колеги зворушені тим, що мають змогу грати на заньківчаській сцені. Пан Анджей розповів, що їх давно запрошували на гастролі до Львова, але за браком коштів вони не могли здійснити цю поїздку.

Аби привітати заньківчан і нарешті презентувати дві свої вистави, польських акторів підтримали Міністерство культури Польщі, Прем’єр-міністр та Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. «Буває в житті всяке, — каже Анджей Северин, — іноді дощить, іноді світить сонце. Ми приїхали сюди, аби світило сонце».

Наталка СТУДНЯ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.