“Подих Карпат” Ігоря Юрченка покажуть у Львові

658
"Подих Карпат" Ігоря Юрченка покажуть у Львові

В четвер, 8 листопада 2018 року, о 17:00 у Proart Gallery (Львів, вул. Героїв УПА, 77) відбудеться відкриття персональної виставки живопису львівського мистецтвознавця та художника Ігоря Юрченка під назвою “Подих Карпат”.

Ігор Юрченко. Поезія Карпат. 2018 рік
Ігор Юрченко. Поезія Карпат. 2018 рік

Як розповідає автор: «Карпати, їх душа не залишають байдужими серце митця: то динамікою гри верхівок дерев, яка поєднується із пасмом біло-сивих хмар; то меланхолійно торкаючи його глибиною і задумливим спокоєм похмурих гір; то раптовим сонячним промінням, що вириває із темного полотна гір крони дерев, площини полонин та дахи будівель і будує мозаїку кольорів. Контрасти неосвітлених силуетів гір, що суцільною стіною втягують в свій простір, наштовхують на роздуми, запрошують поринути в думки, полинути над ними немовби уві сні…

Ігор Юрченко. Вечір. 2018 рік
Ігор Юрченко. Вечір. 2018 рік

Карпати дихають і розмовляють, розповідають про пригоди та історичні події свідками яких вони були. В холодні зимові часи хурделиці вони згадують літній цвіт Іван-Чаю та гудіння бджіл. Карпати прекрасні в різні пори року, вони видихають сенс свого буття, м’яко захоплюють душу, що звільнилася в часі від сьогодення, поринула в роздуми про вічність, про буття людини, про її присутність в цьому й тому світі. Легенди Карпат та їх фольклор дзеркально-історичним відображенням гомонять та розповідають про минуле, про традиції сивої давнини, повчають мудрості та надихають.

Ігор Юрченко. Копичка. 2018 рік
Ігор Юрченко. Копичка. 2018 рік

І йде художник, усамітнившись, поринає глибоко в себе, залучає досвід та історію мистецьких хвиль і подій, шукає свою стежку в «горах сучасного мистецтва». Його хвилює колорит, те як він живе у формі й просторі. Його розум не покидають проблеми художнього відбору, міри й узагальнення, нетрадиційних побудов композицій та структур формату. Це проблеми стилю та пластики форм, їх виразна доцільність у тих чи інших станах. Всі ці концептуальні орієнтири стимулюють митця зібрати свій мистецький крам і поринути в «подих Карпат», вислухати серцем їх сповідь та описати словом пензля на форматі полотна».

Ігор Юрченко. Ніжність. 2018 рік
Ігор Юрченко. Ніжність. 2018 рік

Ігор Юрченко є членом Національної спілки художників України,  членом Спілки дизайнерів України,  членом Спілки критиків та істориків мистецтва та кандидатом мистецтвознавства. Ігор Юрченко – випускник кафедри промислового дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв (1988–1993; доцент кафедри дизайну й основ архітектури НУ «Львівська політехніка» (з 2001 й до сьогодні). Митець є учасником регіональних, всеукраїнських, міжнародних пленерів та виставок живопису і графіки,  автором персональних виставок в Україні та закордоном.

Надія ТИСЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.